Jaký je na trhu spořící účet s nejvyšším úrokem?

Pokud se rozhodneme zřídit si bankovní účet, určitě od něho chceme, abychom nejenom spravovali naše finance, ale chceme od něho i to, abychom je mohli také dobře zhodnocovat. V takovém případě je cesta poměrně snadná, jelikož je dobré hledat spořící účet s nejvyšším úrokem. Pokud nevíte, kde ho hledat, je určitě dobrou cestou jít do některé z menších bank.

Z toho důvodu, že právě tyto banky se dnes snaží nové klienty nalákat na pozitivní parametry svých účtů. Pojďme se podívat, jaké banky dnes patří mezi ty nejlepší na trhu.

Spořící účet s nejvyšším úrokem nabídne určitě i Air Bank

Pokud si podíváme napříč bankami, rozhodně je dobré začít u té nejlepší možnosti, kterou je aktuálně Air Bank. A to z toho důvodu, že právě tato banka nabídne v souvislosti s tímto účtem velmi zajímavou garanci, kterou popisuje na svém webu: „Díky naší TOP3 garanci, máte jistotu, že váš úrok na spořicím účtu bude patřit vždy mezi tři nejvyšší na trhu. Nemusíte se přitom o nic starat.“ To samozřejmě znamená jediné, a to fakt, že daný úrok se bude v závislosti na úrocích u ostatních bank postupně snižovat, nebo také zvyšovat.

Tip na zajímavý článek:  Minutová půjčka od Equa Bank

A to tak, že nikdy nebude nižší, než třetí nejvýhodnější možnost na trhu. Vy jako klienti se tak nebudete muset starat vůbec o nic a banka se tak o kontrolu trhu postará, stejně jako se postará o to, aby byla vždy jednou z těch nejvýhodnějších. Aktuálně je výše úroku velmi příjemných 1,10 procenta ročně.

Ještě o něco výhodnější je také Equa bank

Ani Equa bank s ohledem na aktuální nabídku úrokových sazeb rozhodně nezaostává. A to z toho důvodu, že nabídne spořicí účet, který nese označení HIT. V rámci něho máte možnost dosáhnout na roční úrokovou sazbu, která je skutečně velmi zajímavá. A to z toho důvodu, že činí velmi dobrých 1,5 procenta za rok. I to je hodnota, díky které můžete své finance zhodnocovat jednoduše, a to navíc bez toho, abyste se jakkoliv upisovali třeba v rámci termínů, které jsou dnes známé z termínovaných vkladů. Na tomto typu účtu máte totiž své finance neustále k dispozici a tak je můžete i kdykoliv vybírat a samozřejmě i využívat.

Trojici silných uzavírá Zuno

Třetí malou a z hlediska spořicích účtů výhodnou bankou je rozhodně Zuno. I ta patří mezi takové banky, které nabídnou spořící účet s nejvyšším úrokem. Ten je aktuálně shodně jako v rámci předchozí možnost ve výši celých 1,5 procenta. Navíc ačkoliv je Zuno malou bankou, stojí za ní poměrně silná finanční skupina Raiffeisenbank, což znamená jistoty spojené se silným a dobrým zázemím.

Tip na zajímavý článek:  Kde si sjednat bankovní účet bez poplatků?

Jako klienti rozhodně oceníte to, že daný účet nemá podmínky minimálních vkladů ani zůstatků, můžete ho spravovat online a výše úroku je připisována v pravidelných měsíčních intervalech, nikoliv tedy až jednou ročně. A jaké jsou další banky, kde můžete očekávat poměrně dobré zhodnocení? Zkusit můžete třeba:

  • SberBank
  • RaiffeisenBank
  • GE Money

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *