Jaké možnosti zhodnocení nabídne spořící účet Sberbank?

Ačkoliv většina z nás využívá v rámci bankovních služeb běžné účty, nejsou rozhodně jedinou možností. Doplňují je totiž také účty spořící. Ty jsou charakteristické tím, že nám také umožní spravovat naše finance a mít je kdykoliv k dispozici, ale zároveň nám mohou nabídnout i úrokové sazby, díky kterým naše finance zhodnotíme. A přesně to umí i spořící účet Sberbank, který je dnes na trhu ve dvou hlavních variantách. A v rámci přiblížení daných možností se na obě dvě také podíváme.

První spořící účet Sberbank nese název FÉR spoření

Přesně pod tímto názvem se na trhu nachází varianta, která je určena hlavně pro běžné střadatele. Pokud se podíváme na konkrétní úrokové sazby, tak zhodnocení, které banka nabídne, je 1,63 procenta. Zde ale nutno říci, že se týká pouze situace, kdy náš vklad nepřesahuje částku 300 00 Kč. Vše, co je nad ní, je již úročeno úrokem menším. A to zhruba o polovinu. Zmínit však musíme i další pozitivum, které se týká garance samotné úrokové sazby. Zde totiž spořící účet Sberbank jasně garantuje to, že se nezmění až do konce ledna roku 2016. Ideální, pokud aktuálně hledáme nejvýhodnější účet a chceme si být jisti, že to ještě určitou dobu stále bude.

Tip na zajímavý článek:  Jaký je na trhu spořící účet s nejvyšším úrokem?

V souvislosti s tímto spořícím účtem musíme ještě říci i to, že ho nemusíme zakládat nutně jenom v českých korunách. Je možné ho založit také v rublech, díky čemuž můžeme dosáhnout na mnohem zajímavější zhodnocení, které je ročně celých 4,5 procent.

Druhá možnost spoření? Produkt GARANCE 2016

Druhou možností v rámci spořičích účtů, které můžeme u Sberbank sjednat, je právě tento typ účtu. I ten přichází se stejnou garanci, a to takovou, kdy máme možnost čerpat výši úrokové sazby až do 31.1. roku 2016. Výhodou této možnosti je určitě i to, že je vhodná také pro ty střadatele, kteří chtějí spořit mnohem vyšší částky. Toho nejvyššího úroku, a to konkrétně ve výši 1,43 procent se totiž dočkáme v případě, kdy budeme úročit částku v rozmezí 500 000 – 5 000 000 korun českých. I zde samozřejmě platí, že úročit můžeme i jiné měny, a to:

  • Eura
  • Dolary

Sjednání i vedení účtu je zdarma

Velkým pozitivem pro nás je určitě to, že v souvislosti s tím, co nám spořící účet Sberbank nabídne, se nemusíme být žádných vysokých poplatků. Zdarma je jak sjednání a vedení účtu, tak samozřejmě i jeho jednoduché ovládání, a to v rámci internetového bankovnictví. Samozřejmostí je i jednoduché získání, a to na kterékoliv pobočce banky. Navíc máme peníze vždy kdykoliv k dispozici, a to bez jakýchkoliv sankcí, nebo poplatků, či výpovědní lhůty.

Tip na zajímavý článek:  Jaký je na trhu spořící účet s nejvyšším úrokem?

Samozřejmě výrazným plusem u tohoto spořicího produktu je i zázemí samotné banky. Ta sice není příliš známá u nás, ale hlavně na východě Evropy patří mezi největší. Ostatně to dokazuje i toto sdělení: „Jsme moderní banka s komplexní nabídkou produktů a služeb pro fyzické osoby, malé a střední firmy i velké korporace. Své služby úspěšně nabízíme po celé České republice téměř 100 tisícům klientů a dosahujeme velmi solidní ekonomické i hospodářské výsledky.“

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *