Kontokorent aneb rezerva pro horší časy

Kontokorent aneb rezerva pro horší časy
Kontokorent aneb rezerva pro horší časy

Máte nevhodný výplatní termín a nedokážete vyjít s penězi do další výplaty? Nebo se vám často stává, že to přeženete s nákupy? Chcete mít možnost rezervy v horších časech, kterou budete moci ihned využít? Pak neváhejte a zařiďte si kontokorent!

Co je to kontokorent?

Kontokorent je finanční služba banky, která nám umožní přečerpávat limit našeho běžného účtu. Nic není jen tak, proto si danou službu musíme nejdříve zřídit. Jak na to?
Stačí pouze zajít do pobočky banky, kde je veden váš běžný účet. Ale není to stanovenou podmínkou. Poté bude přezkoumána vaše finanční minulost. Důležitost zde hrají vaše závazky k bance a nejen ty. Bude přezkoumán i měsíční příjem. Po prozkoumání všech informací je již sděleno, zda vám byl kontokorent udělen nebo ne.

Vyzkoušejte FIO kontokorentní úvěr, pokračujte kliknutím na odkaz – http://www.sosstr.cz/fio-banka-kontokorentni-uver/

Jak funguje?

Kontokorent funguje velmi jednoduše a je jen vaše rozhodnutí jestli chcete každý měsíc kontokorent čerpat nebo ne. V bance bude určen limit, jaký můžete čerpat. Tento limit lze vybrat celý během jednoho měsíce, další bude poskytnut až po splacení vypůjčené částky. A kde peníze najdeme? Stačí používat naši platební kartu, jak jsme zvyklí. Vždy budete mít na účtu zobrazenu částku, která je vám k dispozici, tedy i s výší kontokorentu.

Tip na zajímavý článek:  Férová rychlá SMS půjčka bez potvrzení

Kolik kontokorent stojí?

Kontokorent je samozřejmě placenou službou. Služba vám bude účtována vždy podle počtu dnů od vypůjčení částky. Procenta se u každé banky velmi liší. Zpravidla pokud splatíte částku do konce měsíce jsou nižší. Jak jsme již napsali, každá banka má jiný řád.

Kontokorent a studenti

Kontokorent je velmi vhodnou alternativou pro studenty. I studenti mají možnost kontokorentu, i když o něco menšího než u pracujících osob. Mají možnost využít tzv. bez úrokového období, kdy mohou částku vrátit bez poplatku. Proč tedy nevyužít kontokorentu i při studiu?

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *