Jak nám Česká Spořitelna Servis24 umožní spravovat náš účet?

Pokud chceme spravovat náš účet, už dávno kvůli tomu nemusíme do banky. Je totiž možné ho spravovat také přes internet. Pokud máte účet u jedné z největších bank na trhu, kterou je Česká Spořitelna, potom zkuste její internetové bankovnictví, které nese název Servis24. Do toho se přihlásíte na stejnojmenné adrese, tedy konkrétně na webu servis24.cz. Jakmile se tak stane, máte možnost využívat v rámci svého účtu vše, co lze vlastně prostřednictvím internetu provést. Jak už napovídá sdělení na stránkách samotné banky, umožní primárně toto: „Provádět platby a mít přehled o dění na účtech můžete mít snadno z pohodlí domova či kanceláře v ČR i ze zahraničí 24 hodin denně, 7 dní v týdnu po celý rok.“

Jak zjistím přihlašovací údaje na Česká Spořitelna Servis24?

Ty vám samozřejmě vytvoří banka. A to buď ve chvíli, kdy si zakládáte vlastní bankovní účet, nebo také ve chvíli, kdy ho již máte, ale požádáte si o přístup k online bankingu. Přihlášení je poté možné dvěma způsoby. Tím prvním je zákaznický certifikát, který můžete dostat od banky. Mnohem rozšířenější možností je ale přihlášení klasické. Tedy takové, kdy využíváte své unikátní klientské číslo a heslo. Obojí stačí jednoduše uvést do přihlašovacího formuláře a po kliknutí na přihlášení se ocitnete v administrativním rozhraní, které je spojeno s vaším účtem nebo účty.

Tip na zajímavý článek:  Kdo je banka 2010?

Zjišťujte aktuální stavy

Těmi prvními kroky, které samozřejmě můžete dělat, je zjišťování aktuálních stavů. Třeba zůstatků na vašem běžném účtu, stejně jako je možné sledovat třeba i účet spořicí, firemní, nebo vedený v jiné měně. Jistotou je i možnost zobrazení všech historických transakcí, a to jak odchozích, tak samozřejmě také těch příchozích.

Přehled ale můžete mít i o dalších produktech, kam patří třeba vaše úvěry. Můžete tak mít přehled o vašich splátkách, stejně jako i o tom, kolik vám ještě zbývá zaplatit. Samozřejmostí je i to, že bylo myšleno také na to, abyste mohli monitorovat třeba i vaše investice, popřípadě pojistky. To vše vám Česká Spořitelna Servis24 v rámci jedné jediné administrace, díky čemuž získáte skutečně dokonalý přehled o všech financích, které se vás týkají.

Realizujte platební transakce

Dále je samozřejmě možné využít Česká Spořitelna Servis24 k tomu, abyste jednoduše realizovali všechny své platební transakce. Může se jednat třeba o:

  • Převod mezi tuzemskými účty
  • Zahraniční převod
  • Trvalý příkaz
  • Příkaz k inkasu

Samozřejmě i tyto operace uskutečníte jednoduše z pohodlí domova, a to bez nutnosti kamkoliv chodit. Zde navíc poprvé poznáte sofistikovaný systém zabezpečení, jaké internetové bankovnictví má. Jedná se o nutnost potvrzení příkazu kódem z SMS zprávy, která vám za tímto účelem přijde na váš mobilní telefon. Tím je bráněno tomu, aby někdo váš účet zneužil. Samozřejmě nejsou to jediné bezpečnostní prvky, které daná služba nabídne.

Tip na zajímavý článek:  Kdo je banka 2010?

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.