Nechtějí mi půjčit v bance. Co s tím?

Vyjít s penězi je občas velmi složité. Někdy zkrátka nevybyde na zaplacení faktury od telefonního operátora, nájem nebo poslední splátku za novou ledničku. Pokud jste v podobné situaci a zamířili jste pro nějakou finanční injekci do banky, může se stát, že bankovní dům vaše prosby nevyslyší a žádné finance vám neposkytne. Co dělat v takovém případě? Odpověď hledejte u nebankovních institucí.

Z jakého důvodu mi banka nepůjčí?

Stát se tak může například tehdy, pokud není váš příjem pravidelný nebo dostatečný. Bankovní úředník zkoumá, zda jste neměli v minulosti se splacením půjček nebo úvěrů problémy a nahlíží také do registru dlužníků. Pokud zde máte aktivní záznam, s největší pravděpodobností vám nepůjčí. Problém může nastat také u vyšších objemů úvěrů, kde je vyžadován ručitel. Pokud nikoho neseženete, na půjčku, která by mohla pokrýt rekonstrukci bytu nebo koupi nového automobilu s největší pravděpodobností nedosáhnete.

Koho požádat o pomoc?

Efektivním řešením mohou být nebankovní instituce, kde vám peníze půjčí i v případě, že jste nesehnali ručitele, nemáte žádnou zástavu nebo máte naopak záznam v registru dlužníků? U nebankovních zprostředkovatelů půjček to není žádný problém. Dnes již totiž existují půjčky tzv. „bez registru“ nebo „půjčky bez ručitele“. Narazit můžete i na takové, u kterých nikdo nebude zkoumat váš plat. Na takové půjčky dosáhnou třeba důchodci, studenti, maminky na mateřské dovolené nebo nezaměstnaní. Zažádat o půjčku můžete navíc prostřednictvím online formuláře, který je součástí celé řady internetových stránek konkrétních poskytovatelů.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *