Půjčka pro OSVČ – ideální volba pro podnikatele

Klasické půjčky se dnes specializují především na osoby, které jsou v klasickém zaměstnaneckém poměru. Ostatně z toho vyplývají také samotné podmínky, u kterých je vždy nejčastěji viditelný ten údaj, že je třeba potvrzení od zaměstnavatele o konkrétním příjmu. Jsou ale osoby, které si v tomto ohledu zkrátka šéfují sami. A přesně pro ně je určena půjčka pro OSVČ, kterou dnes nabízejí nejenom banky, ale nebankovní společnosti. Pokud nad ní uvažujete, budou se vám hodit nejenom informace o tom, kolik si lze půjčit a za jakých podmínek, ale i info o tom, co je třeba splnit a předložit.

Půjčka pro OSVČ v bance

Je jasné, že zde to bude pro budoucího podnikatele lehce složitější hlavně s ohledem na požadavky v tom, co vše musí dodat. Klasikou je daňové přiznání za několik posledních let, přičemž příjem by měl být poměrně vysoký. Pokud není, pravděpodobně vás banka odmítne. Dále je ale určitě třeba dodávat potvrzení o bezdlužnosti vůči různým úřadům, jako je třeba ten finanční, nebo celní. Posledním krokem je prověření vaší osoby v registrech.

Půjčit si lze touto formou několik desítek tisíc, ale stejně tak i stovek, nebo milionů. Zde hlavně závistí vše na tom, zda je půjčka pro OSVČ koncipována jako produkt určený pro soukromé použití, nebo naopak pro rozvoj podnikání. Co je pro oba společné, to jsou poměrně nízké úrokové sazby, což je zcela jistě výhoda, která u bank nemá konkurenci.

Pro začátek si můžete půjčit až 30000 Kčvíce v tomto článku.

Půjčka pro OSVČ u nebankovní společnosti

Druhou variantou je společnost nebankovní. Ta nabídne o něco vyšší úrokové sazby, které jsou ale vykoupeny snadnějšími podmínkami získání. A to hlavně s ohledem na množství dodaných daňových přiznání, tak i s ohledem na to, kolik si vlastně vyděláváme. Samozřejmě čekat zde můžeme i vyšší rychlost vyřízení, což je určitě také velké plus.

Tip na zajímavý článek:  Nebankovní kreditní karta Cetelem

Obecně jsou nebankovní společnosti doporučovány hlavně tomu, kdo byl u banky odmítnut. A to mimo jiné také proto, že dnes nebankovní společnosti nepůjčuji přímo na rozvoj podnikání, ale na soukromé účely. Jako půjčku pro nás samotné jsou však dobrou volbou.

Co je třeba dodávat?

Několik informací o tom, co musíme dodat, jsme již zmínili. Pojďme si ale udělat přehled o tom, co nás může čekat. Samozřejmě s ohledem na to, u koho si konkrétně žádáme. Mezi to hlavní, co si určitě budeme muset připravit, rozhodně patří:

  • Doklady totožnosti
  • Výpis z živnostenského rejstříku
  • Výpisy z účtu
  • Faktury
  • Daňová přiznání

Vše začíná online

Ať už banka, nebo nebankovní společnost, v obou případech máme jednu velkou jistotu, a to takovou, že první krok, tedy žádost jistě zvládneme online. Pokud půjde příkladem třeba Provident, který soukromníkům také půjčí, tak ten o sobě říká: „Půjčka od Providentu je ideálním řešením pro všechny, kdo potřebují rychle získat peníze. Žádost o půjčku lze podat online nebo telefonicky, celý proces je velmi jednoduchý a rychlý.“

Půjčky pro OSVČ
Půjčka pro OSVČ – ideální volba pro podnikatele

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *