Při sjednávání půjčky myslete taky do budoucna

Není půjčka jako půjčka. To ví naprosto každý. Půjčit si totiž můžete malinké částky na krátké období, ale také obrovské sumy klidně i na několik let. Vždy je proto důležité dobře rozmýšlet a zejména na budoucnost nezapomínat.

Když si půjčujete, nezapomeňte se podívat na tyto body…

Klíčové jsou pro vás pojmy a body jako je úroková sazba, poplatky, měsíční splátky a přeplacená částka. Tyto čtyři pojmy si vždy dobře hlídejte, abyste nakonec nebyli překvapeni, kolik vlastně přeplácíte, nebo kolik musíte každý měsíc platit.

Jak si to všechno ohlídáte?

Ohlídání si výše zmíněných bodů je velice jednoduché, pokud víte, jak na to. Všechny uvádí banka či soukromá společnost většinou na jednou a navíc na jednom místě, takže je nemusíte sáhodlouze vyhledávat. To je bonus pro vás. Na druhou stranu ale musíte vědět, na co se vlastně máte zaměřit.

Už při sjednávání půjčky

Za prvé si můžete hodně ovlivnit i vy sami. Půjčíte-li si jakoukoliv částku, budete nejméně přeplácet, pokud si ji sjednáte na co nejkratší možnou dobu. I když v takovém případě budete mít nejvyšší možné měsíční splátky a většinou i úrokovou sazbu, alespoň vám zbydou penízky na další utrácení. Úroková sazba je v mnoha případech, a to i u krátkodobých půjček, uvedena za rok. Pokud tedy chcete vědět, zda je ta či ona půjčka výhodná, měli byste si přepočítat i toto číslo. Avšak asi nejdůležitější je již výše zmíněná přeplacená částka, kterou se vždy snažte mít co nejnižší.

Tip na zajímavý článek:  Kdo nabídne půjčky pro nezaměstnané do 30000 Kč

Pár slov na závěr

Nakonec se vždy zamýšlejte i nad budoucností. Teď totiž můžete mít pravidelný příjem, avšak za několik měsíců může být situace naprosto odlišná. Proto nikdy nejděte při výběru výše splátek nadoraz a vždy si nechávejte jistou finanční rezervu.

Kde lze získat výhodné půjčky
geralt / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *