Proč je americká hypotéka stále vyhledávanější úvěrový produkt?

Půjčit si v dnešní době peníze určitě není nic neobvyklého. A to z toho důvodu, že dnes můžeme pomocí půjčených peněz financovat téměř všechny naše výdaje, a to ať už v souvislosti s naší nemovitostí, naším autem, nebo dalšími nutnými investicemi.

Samozřejmě ne vždy si musíme nutně vzít klasickou půjčku, jelikož jsou i jiné produkty, které nám pomohou. A mezi ty patří americká hypotéka. Ta je v posledních letech stále oblíbenější a i my ji můžeme pozitivně hodnotit a doporučit. A to zvláště v případě, kdy si o ni požádáte u banky.

Čím je americká hypotéka charakteristická?

Především je to tím, že se jedná o úvěr, který je ručený. A to konkrétně nemovitostí. Zde samozřejmě máme možnost ručit různými typy nemovitostí, mezi které patří třeba:

  • Náš dům
  • Náš byt
  • Rekreační nebo výrobní objekt

Důležité je říci také to, že jinak je americká hypotéka úvěrem neúčelovým. A tak i když zde hraje roli nemovitost, není samozřejmě povinností využívat peníze výhradně ve spojení s ní. Můžeme si tak půjčit bez jakýchkoliv problémů skutečně na cokoliv, a to bez obav z toho, že to budeme komukoliv dokládat. A to je jedna z těch hlavních výhod, které se k tomuto úvěrovému produktu přímo vážou.

K dispozici je široká škála částek

Další výhodou a důvodem oblíbenosti je samozřejmě také to, že máme jako žadatelé možnost požádat si o velmi různorodé částky. Obecně ale platí, že je americká hypotéka spojována hlavně s těmi většími. Lze tak bez problémů získat i sumy v rozmezí několika milionů. Zde záleží hlavně na tom, jakou hodnotu má nemovitost, kterou ručíme, a také jak velký vlastně máme náš příjem.

Tip na zajímavý článek:  Půjčka HFS – ihned při podpisu smlouvy

Spolu s částkou souvisí také termíny splácení. Ty mají velmi blízko k hypotéce klasické, a to samozřejmě z toho důvodu, že lze splátky bez problémů rozložit třeba i do několika let. A to s jistotou, že tak budeme měsíčně splácet třeba jenom několik tisíc korun českých.

Nízký úrok je samozřejmostí

S klasickou hypotékou je zde i další podobnost, a to v souvislosti s úrokovými sazbami. I ty jsou u americké hypotéky nastaveny velmi výhodně, a to v jednotkách procent. Samozřejmě většina žádostí je posuzována individuálně a tak záleží na naší nemovitosti, bonitě, ale i na tom, u koho si žádáme. Obecně platí, že nejvýhodněji jsou na tom banky, zatímco nebankovní společnosti jsou výhodné o něco méně. Přesto je ale nemusíme nutně vylučovat. Pokud se však podíváme na nabídku bank, může být dobrou ukázkou Hypoteční banka, jejiž produkty jsou ke zhlédnutí zde. Ta totiž říká: „Americká hypotéka je výhodnější než běžné spotřebitelské úvěry. Můžete zvolit jistotu pevné úrokové sazby na 1, 3 a 5 let nebo tzv. variabilní sazbu P plus. Spočítejte si vše na kalkulačce.“

A co to znamená? Třeba úrok v jednotkách procent, o kterém se sami přesvědčíte i v rámci reálného jednání třeba na pobočce.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *