Víte, jaké lze použít úvěry na sloučení půjček?

Pokud chceme slučovat naše půjčky, je třeba vždy vědět, jaké to mohou být. A právě za tímto účelem vznikl náš článek, který má za cíl primárně poradit v tom, na co konkrétně hledět u jednotlivých společností, nebo u jednotlivých bank. Určen je pro ty, kteří vědí, co od konsolidace mohou čekat, jak vypadá a kolik jim může ušetřit, ale nevědí přesně, jaké úvěrové produkty mohou do daného spojení vložit.

Základem sjednocení půjček jsou úvěry bankovní

Tím hlavním, co bývá také slučováno nejvíce, to jsou bankovní úvěry, tedy chcete-li půjčky. Ty jsou na našem trhu nejrozšířenější a tak je samozřejmě jasné, že máme zájem na tom, abychom si je mohli ještě o něco zvýhodnit. A to i proto, že v době, kdy jsme je brali, nebyly úrokové sazby tak nízké, jako jsou nyní.

Měli byste vědět, že … problémem není slučovat jak půjčky hotovostní, tak i bezhotovostní, popřípadě ty spotřebitelské – které byly určeny ke konkrétnímu účelu.

Problémem nejsou ani úvěry nebankovní

Stejně tak můžeme sjednocení půjček aplikovat i na nebankovní půjčky. Ty mají stejné možnosti, jako ty bankovní, a tak se může jednat o hotovostní a bezhotovostní možnost, stejně jako se může jednat o úvěr spotřebitelský. Zvýhodnění je v rámci tohoto segmentu mnohem markantnější, jelikož není žádnou novinkou, že právě nebankovní trh udržuje úrokové sazby poměrně vysoké. A tak nemusí být výjimkou, kdy je půjčka snížena i na poloviční úrok.

Tip na zajímavý článek:  Kdo může žádat o půjčky Topfinanc?

Jak je to s kontokorentem či kreditní kartou?

Kontokorent vlastně není nic jiného, než minusový zůstatek na našem bankovním účtu. Banky ho ale nenabízejí automaticky, ale jako úvěrový produkt. A tak je jasné, že také může spadat mezi tu možnost, kterou lze jednoduše slučovat. Samozřejmě co naopak slučovat nelze, to je klasický dluh na našem účtu. To se týká situace, kdy přesáhneme nejnižší povolenou částku, která má na našem bankovním účtu být.

Úvěrovým produktem je i kreditní karta. To si mnoho lidí neuvědomuje, ale i u ní čerpáme do mínusu a následně finanční prostředky doplňujeme. Není tedy problém, aby i ona byla sloučena a byla použita jako základ nového úvěrového produktu.

Možné je přidat i novou půjčku

Poměrně zajímavé specifikum této služby je i to, že si můžeme v rámci slučování úvěrů požádat i o novou půjčku. A ta se stane také součástí daného balíku. Zmiňujete to třeba Česká Spořitelna, která na svém webu uvádí: „Nejen že můžete konsolidovat svoje stávající úvěry, ale můžete získat i finanční hotovost navíc.“ Ideální, pokud potřebujeme peníze a zároveň zvýhodnit aktuální úvěry.

Na závěr už stačí jenom dodat to, že abychom daný produkt hodnotili pozitivně, je třeba najít takovou banku a společnost, která nabízí všechny výše uvedené možnosti. Tedy takovou, kde můžete slučovat vše, co opravdu potřebujete. Důležité je ale dát pozor i na to, aby byla maximální částka dostatečná a aby vyhovovala vašim potřebám. I to u mnohých poskytovatelů může být riziko a tak je dobré obezřetně vybírat – třeba v rámci různých kalkulaček na jejich webech.

Tip na zajímavý článek:  Výhody a nevýhody, se kterými přichází půjčka 5000 Kč
Kde najít úvěr na konsolidaci půjček
geralt / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.