Jaké možnosti dnes nabízejí současné půjčky a úvěry?

Půjčit si je dnes stále jednodušší a dostupnější. Už dávno neplatí, že musíme nutně na pobočky bank, stejně jako neplatí, to že bychom ne vyřízení museli čekat opravdu dlouhé hodiny. V tomto směru šly půjčky a úvěry velkými kroky dopředu. My se aktuálně podíváme na to, jaké možnosti na našem trhu existují, a to v rámci dvou hlavních segment, kterými jsou:

  • Bankovní úvěry
  • Nebankovní úvěry

Jaké půjčky a úvěry nabídne klasický bankovní segment?

Zde je nabídka oproti tomu nebankovnímu poměrně omezenější. Základním a často stěžejním produktem daného trhu jsou klasické půjčky. Ty nabídnou částky v řádech několika desítek tisíc, ale dostat se lze i na stovky tisíc korun. V případě podnikatelských, nebo účelových úvěrů dokonce i na miliony. Tento segment je poté doplňován také hypotékami, které jsou u bankovních institucí vyhledávaným produktem v případě, kdy máme v plánu stavět, kupovat, nebo také rekonstruovat dům.

Pokud jsou poté bankovní půjčky a úvěry něčím charakteristické, tak rozhodně výhodnými úrokovými sazbami, které jsou vlivem konkurence, ale i vlastní filozofie stlačovány na naprostá minima. Ideálním příkladem může být AirBank, která na svém webu uvádí toto: „Server bankovnipoplatky.com srovnával běžné osobní půjčky, u kterých nemusíte dokládat, na co je chcete. V konkurenci 14 českých bank se naše půjčka umístila ve všech kolech testu mezi nejlepšími.“ Negativem bankovního sektoru ale může být složitější prověřování bonity uchazeče a tak ne každý projde daným sítem a dostane se až k požadované finanční částce.

Tip na zajímavý článek:  Pro koho jsou určeny půjčky bez registrů?

Jak je na tom nebankovní segment?

Ten nabídne úvěrových produktů podstatně více. Vše začíná mikropůjčkami, které nabídnou částky v řádech stovek a jednotek tisíc. Dále to jsou klasické úvěry, které jsou srovnatelné s těmi bankovními. I zde mohou být jak neúčelové, tak i účelové možnosti. Dále to jsou americké hypotéky neboli půjčky ručené nemovitostí, ale i výplaty exekucí, nebo další specifické produkty.

Co je na nebankovním sektoru určitě pozitivní, to je nejenom dostatečný výběr, ale je to také velmi benevolentní proces schválení, kdy projde téměř každý žadatel – s ohledem na produkt. Toto je však kompenzováno tím, že nebankovní segment má poměrně vysoké úroky a případné další poplatky.

Jak hodnotíme?

Logicky doporučujeme úvěry bankovní, jelikož pokud by u půjčky mělo něco hrát roli, tak samozřejmě její výhodnost. Na druhou stranu ale musíme říci, že pokud u banky neuspějete, může být nebankovní společnost možnou alternativou. Hleďte ale na skutečnou výhodnost a prověřené společnosti. V této sekci je nejlepší jít cestou klasické neúčelové, nebo spotřebitelské půjčky. Zbývající produkty jsou často spojeny s nevýhodností jak v podobě úroků, tak i náročných podmínek – jako je nutnost mít vlastní nemovitost.

Bankovní půjčky a úvěry jsou charakteristické výhodnými úrokovými sazbami
geralt / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *