Půjčky Ostrava – jaké problémy mohou přinášet?

Ostrava je po dlouhou dobu regionem, který trpí poměrně vysokou nezaměstnaností, chudobou a také celou řadou dalších problémů. To jasně vede k tomu, že zde lidé nemají lehký život. A s tím souvisí i to, že četné problémy mohou přinášet také půjčky Ostrava. Ty sice mají pozitiva spojená s rychlostí a jednoduchostí, nebo dostatkem poboček, ale stejně tak mají i celou řadu různých negativ. A na ty se aktuálně zaměříme.

Mnohé půjčky Ostrava nerespektují kodex odpovědného půjčování

Ostrava je region, kde mnoho lidí vydělává minimální mzdu a kde mnoho lidí má problémy s tím, aby vůbec vyšli. A přesně na ty často útočí mnohé nepoctivé nebankovní společnosti, stejně jako různí lichváři. Ti tak nabízejí třeba půjčky Ostrava pro problémové klienty, a to nikoliv s cílem lidem pomoci, ale spíše je doslova stáhnout z kůže. Dané půjčky totiž obsahují vysoké úroky a poplatky a jsou uzavírány velmi nevýhodně, což přináší řadu dalších problémů.

Samozřejmě na druhou stranu musíme říci, že jsou zde i společnosti, které jsou seriózní. Příkladem je třeba Provident, Cofidis či Home Credit. Všechny kodex odpovědného půjčování ctí. Poslední jmenovaná společnost v rámci svého webu uvádí třeba toto: „Každou žádost zodpovědně ověřujeme a doporučujeme, zda si půjčku vzít nebo finanční situaci řešit bezpečněji jinak.“

V případě ručení nemovitosti můžete dostat méně

Další nevýhodou, kterou ostravský region přináší, jsou nízké ceny nemovitostí. Pokud se zrovna nejedná o historické objekty v centru, nebo developerské projekty v prestižních lokalitách, jsou nemovitosti hodnoceny minimálně. Pokud tedy žádáte o peníze a musíte ručit nemovitostí, můžete dostat méně, než v jiných lokalitách. Bohužel tomuto přístupu se aktuálně nedá nijak zabránit, jelikož zákon trhu je zkrátka neústupný. I s tím je tedy třeba počítat, pokud si o peníze budete žádat, a to nejčastěji u nebankovní společnosti.

Tip na zajímavý článek:  Peníze stále k dispozici

Na druhou stranu věc má i svá pozitiva. Pokud nemovitost budete kupovat a budete si sjednávat hypotéku, máte jistotu, že nemovitost koupíte levně a tak vám postačí i menší hypotéka třeba od GE Money bank (recenze zde). A to znamená menší částka zaplacená na úrocích.

Může vás čekat i složitější prověřování

S čím je potřeba také počítat, a to hlavně u bank, to je složitější prověřování. To souvisí s nízkými příjmy a nízkou bonitou klientů, a tak je každý ověřován skutečně velmi důkladně. Mezi to hlavní, na co byste se měli připravit, je:

  • Dokládání informací o vašem zaměstnání a příjmu
  • Doložení informací o vašich výdajích
  • Lustrování v bankovních a nebankovních registrech
  • Lustrování v registru exekucí

Samozřejmě pokud projdete, je půjčka vaše. Objektivně ale musíme říci, že moc lidí tímto sítem neprojde, což opět vede k tomu, že poté vyhledávají nepoctivé nebankovní společnosti.

Půjčky Ostrava
PublicDomainPictures / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *