Jaká úskalí může přinášet půjčka do výplaty první zdarma

Půjčit si bez jakýchkoliv poplatků, stejně jako bez jakýchkoliv úroků, to je určitě lákadlem, kterému odolá jenom málokdo. Pokud bychom měli být v daném směru konkrétní a objektivní, musíme říci, že půjčka do výplaty první zdarma má samozřejmě i svá úskalí. Ačkoliv obecně bychom produkt mohli ohodnotit pozitivně, právě pro několik těchto problémů se může objevit několik negativních názorů. Pojďme se tedy podívat na to, na co si dát pozor.

Půjčka do výplaty první zdarma bývá často omezená

Určitě je chybné si myslet, že navštívíte web úvěrové společnosti a vezmete si přesně takovou částku, o které přemýšlíte.

A to u všech třech aktuálně známých poskytovatelů, kterými jsou:

Na druhou stranu nemusíte zoufat, jelikož částka není nijak výrazně nízká a tak by se dala považovat za poměrně jasný standard současného trhu s mikropůjčkami. Čím můžete být u některých poskytovatelů také omezováni, to mohou být i délky splatnosti, ale to není příliš časté a tak se určitě není třeba ničeho bát.

Pozor na rychlost vyřízení

I zde je třeba být na pozoru. I když mnohé společnosti uvádějí, že právě jejich půjčka do výplaty – první zdarma bude vyřízena za pár minut, rozhodně tomu tak není. U některých je totiž třeba zaslat naskenované doklady totožnosti, u dalších zase počkat na kurýra se smlouvou a následně jsou i tací, u kterých je nutné zaslat registrační poplatek. Na druhou stranu ostatní procesy mohou být i poměrně rychlé, jak uvádí třeba Zaplo.cz na svých webových stránkách: „Platby jsou prováděny prostřednictvím bezhotovostního převodu na Váš bankovní účet. V závislosti na typu banky můžete mít peníze na účtu do několika minut, ale také až druhý den. Pro více informací o rychlosti převodu mezi jednotlivými bankami, prosím, obraťte na náš zákaznický servis.

Tip na zajímavý článek:  Bezúčelová hotovostní půjčka 5000 Kč

Pokud tedy na peníze opravdu spěcháte, doporučujeme si ohlídat nejenom informace spojené s daným poplatkem, ale také to, v rámci jakých účtů budou převody realizovány, aby vše bylo skutečně co možná nejrychlejší.

Jak je to s výhodností?

I na tu je dobré dát si pozor. Hlavním důvodem je rozhodně to, že ačkoliv první půjčku zdarma dostanete, platí to jenom v případě, kdy dodržíte její splatnost. Pokud ne, musíte si požádat o prodloužení a to už se neobejde bez příslušného poplatku. Stejně tak se mu nevyhnete ani v případě, kdy přetáhnete a o prodloužení si nepožádáte. V takovém případě vám bude naúčtováno penále, které má každý poskytovatel uvedeno v podmínkách. Pokud tedy opravdu chcete půjčku s nulovým úrokem, je třeba zaměřit se právě na její podmínky a ty splnit do posledního detailu.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *