Jaká rizika mohou přinášet rychlé půjčky do 5000?

Plánujete si vzít rychlou půjčku před výplatou, a tak si chcete zjistit všechny potřebné informace předem? Pokud ano, jsou klady jasné, a to rychlé vyřízení z pohodlí domova, jednoduchý proces získání, nebo možnost využít peníze na cokoliv.

Kromě pozitiv ale mohou rychlé půjčky do 5000 přinášet také několik negativ. A na to, jaká to mohou být, se aktuálně podíváme.

Největším rizikem jsou úrokové sazby

Tím největším problémem zaručeně bývají úrokové sazby. O nich totiž musíme říci, že právě díky nim jsou rychlé půjčky do 5000 nejméně výhodnou možností na trhu. Pokud totiž budeme konkrétní, tak s pětitisícovou částkou, kterou si vezmete na dobu 30 dní, souvisí úrok, který může být až 30 procent. V přepočtu to tedy znamená, že navíc zaplatíte sumu okolo 1 500 korun českých.

Tím ale negativa spojená s úrokem rozhodně nekončí, jelikož podobně velké poplatky vám mohou být účtovány i ve chvíli, kdy si chcete splatnost prodloužit. Zde je důležité podotknout, že daný poplatek je nutné uhradit předem, jinak vám samotné prodloužení nemusí být povoleno. I to je riziko, na které je dobré myslet. Zvláště rizikovou skupinou jsou ženy, což dokládá i citace na zpravodajském serveru iDnes: „Na půjčky před výplatou se nechávají zlákat především ženy ve věku 35 až 44 let, které mají větší tendenci podlehnout reklamě.“

Tip na zajímavý článek:  Půjčka Kamali nabízí rychlé a výhodné řešení pro finanční potřeby

Rychlé půjčky do 5000 mají krátké termíny splatnosti

Dalším poměrně velkým negativem jsou délky splatnosti. Zde je třeba připomenout, že rychlé půjčky do 5000 se nesplácejí pravidelně, ale je nutné je vrátit jednorázově, do zvoleného data splatnosti. A protože většina poskytovatelů nabízí podobný koncept, je třeba říci, jak daná splatnost vypadá. Obvykle začíná na lhůtě jednoho jediného dne a končit může na délce 30 – 45 kalendářních dní. A to samozřejmě vede k tomu, že mají lidé problémy dát hotovost dohromady ve chvíli, kdy se termín blíží.

Ne vždy je vyřízeno vše skutečně rychle

Ačkoliv většina poskytovatelů láká na možnost rychlého a jednoduchého vyřízení, ne vždy je to samozřejmě pravda. Ve snaze získat zákazníka tak mnoho společností tvrdí něco jiného, než ve skutečnosti nabízí. Zvláště s ohledem na to, co vše je nutné před získáním půjčky splnit. Mezi to hlavní, s čímž se můžeme setkat, patří:

  • Nutnost korunového registračního poplatku
  • Nutnost poslat oskenované doklady totožnosti
  • Nutnost podepsat a zaslat zpět smlouvu

Samozřejmě posledním rizikem mohou být různé podvodné společnosti, u kterých byste se měli obávat hlavně nestandardních postupů nebo nestandardních podmínek. I proto zmíníme, že je vždy lepší vsadit na prověřeného a známého poskytovatele, díky kterému rizika eliminujete. Pokud jsou takoví, u kterých se bát nemusíme, tak mezi ně patří třeba Ferratum, CreditON nebo také Zaplo.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *