Jak poznat, že u koho je půjčka 50000 nejvýhodnější?

50 000 Kč – to už jsou poměrně zajímavé a velké peníze. Pokud je nemáme a chceme si je půjčit, je určitě dobré myslet na to, abychom si je půjčili skutečně výhodně, a to s ohledem na to, aby nám přinášeli užitek a nikoliv starosti. Pokud v oblasti úvěrových produktů tápete, nemusíte zoufat.

Čtěte dále … přinášíme vám totiž jedinečný souhrn informací, které vám pomohou v tom. Aby byla půjčka 50000 skutečně tou nejvýhodnější po všech stránkách.

Důležité jsou úrokové sazby a RPSN

Právě od tohoto se vše odvíjí. Zde by měl být náš zájem jediný, a to logicky takový, aby dané hodnoty byly co možná nejnižší. Pokud porovnáme banky a nebankovní společnosti, určitě vede první skupina. Zvláště potom trojice těch nejlepších bank, kam se řadí.

  • mBank
  • Equa Bank
  • Air Bank

Obecně lze říci, že tyto tři banky nabídnou podmínky víceméně stejná. Začneme poslední jmenovanou, která se dnes pyšní tím, že nabídne úrok pouze 9,9 procent. To je určitě pozitivní zpráva, na kterou reagují banky zbývající. Equa Bank tím, že hodnotu svých úrokových sazeb sníží přesně na tuto úroveň.

Mbank jde v tomto směru ještě dále, a kromě toho, že nabídne stejné sazby, je bude držet po celou dobu splácení. A to vždy tak, jako jsou sazby u nejvýhodnějšího produktu v rámci celého bankovního segmentu.

Tip na zajímavý článek:  Jaký je na trhu spořící účet s nejvyšším úrokem?

Výhodná půjčka 50000 může být spojena i s jednoduchým získáním

Výhodnost ale může ovlivnit i to, jak jednoduše peníze dostaneme. Dnes bychom měli vyhledávat především takové nabídky, u kterých stačí jediné, a to dodat informace o našem příjmu. To lze jak v bankách, ale mnohem jednodušší cestou jsou společnosti nebankovní. Za příklad mohou posloužit třeba poskytovatelé Provident, Home Credit a Cetelem. Právě u bankovních společností máme jistotu v tom, že pro získání stačí i menší příjem, stejně jako zde máme jistotu také v tom, že není třeba nahlížení do registrů, nebo případné složité a zdlouhavé prověřování bonity klienta. A to se pozitivně podepíše na době, za kterou lze peníze získat. Mnohdy je možné mít je v ruce nebo na účtu už do druhého dne.

Myslete také na splátky

Důležité je zmínit i to, že výhodnost je také spojena se splátkami. Samozřejmě čím déle splácíme, tím větší může být částka, kterou přeplatíme. Na druhou stranu ale musíme dodat, že čím déle budeme splácet, tím méně budeme zatěžovat náš rodinný rozpočet. A pokud je naším cílem půjčka 50000, je obvyklou splátkou suma okolo 2 – 3 tisíc korun, kdy si jednoduše splátky rozložíme na dobu dvou let. I to je jeden ze znaků určité výhodnosti. Důležité je také vědět, jak je to s konkrétní výší splátek, která bývá nejčastěji anuitní. A co to znamená? Vysvětlení přinášejí experti z iDnes: „Výše anuitních splátek je po celou dobu splatnosti úvěru konstantní. To platí za předpokladu, že se po celou dobu splatnosti nemění výše úrokové sazby.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *