Jak vypadá půjčka Pronto a proč ji využít?

Na současném trhu je několik možností, jak si můžeme půjčit a jaký konkrétní úvěrový produkt si vzít. A jednou z takových je i půjčka Pronto. Ta láká hned na několik pozitiv, kdy mezi to hlavní jistě patří možnost odečtení úroků. A to za to, že budete svou půjčku splácet pravidelně, a to v rámci stanovených měsíčních splátek, které jsou součástí samotné úvěrové smlouvy.

Její součástí je ale i to hlavní, a to konkrétní částka, kterou si berete. A proto hned její charakteristikou začneme, protože si lze vzít sumu v rozmezí 5 000 – 50 000 korun českých.

Jaké podmínky má půjčka Pronto?

Než se však dostanete k samotné žádosti, která je logicky velmi jednoduchá a probíhá online, je třeba se seznámit také s podmínkami, které se na tuto půjčku vážou. Pokud budeme konkrétní, tak mezi ty hlavní patří tuzemské občanství a trvalý pobyt na území naší republiky, stejně jako nutnost mít zaměstnání s prokazatelným příjmem. Dále už je třeba jenom mít email, telefon a bankovní účet, na který přijdou peníze.

Poslední důležitou podmínkou je to, aby proti nám nebyla v době žádosti vedena exekuce, anebo abychom nebyli v případném insolventním řízení. Výhodou naopak je, že půjčka může být poskytnuta i ve chvíli, kdy máte záznam v registru.

Tip na zajímavý článek:  Půjčka HFS – ihned při podpisu smlouvy

Jak probíhá schválení půjčky?

Další charakteristikou, které se k tomu produktu váže je i samotný popis schvalovacího procesu. Co je třeba splnit, to již víme. Pokud si tedy podáme také žádost, je třeba vědět, jak dlouho vlastně může trvat, než bude samotná žádost vyhodnocena.

V rámci odpovědi na tuto otázku je ideální cestou zmínit citaci na samotných stránkách, které půjčka Pronto provozuje. Tato citace zní takto: „Schvalování žádostí o půjčku je prováděno pouze v pracovních dny od 9 do 17 hodin a standardně trvá schválení žádosti o půjčku do 60 minut od odeslání Žádosti o půjčku.“ Samozřejmě o tom, za jak dlouho dojdou peníze, rozhodují hlavně předpisy v rámci daných bank. Pokud ale jdou v rámci stejné banky, mohou být připsány v řádech několika málo vteřin.

Jaké jsou hlavní výhody?

Několik z nich jsme si samozřejmě už nastínili, a tak je dobré pokračovat v jejich výčtu. Jsou i důvodem k tomu, proč může být právě tato půjčka dobrou volbou. Mezi další pozitiva totiž patří:

  • Možnost předčasného splacení půjčky
  • Stále stejné měsíční splátky
  • Možnost vyřízení z pohodlí domova
  • Bez nutnosti ručitele

K tomu všemu nezapomínejte přidat také transparentnost, jelikož i ta je jedním důležitým parametrem, který se této půjčky týká. A to jak s ohledem na samotnou žádost a její konkrétní vyřízení, tak samozřejmě také s ohledem na to, co obsahuje smlouva. Ta je primárně přehledná, bez drobného písma a s jasnou specifikací toho, jaké jsou podmínky právě vaší získané půjčky.

Tip na zajímavý článek:  Hotovostní půjčka Provident
půjčka Pronto
niekverlaan / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *