Co sledovat, pokud si bereme úvěr na auto?

Auto dnes nemusíme kupovat nutně jenom za peníze, které máme v hotovosti. Existují totiž i další možnosti. A mezi jednu takovou se řadí také úvěr na auto. Zde je třeba podotknout, že nemáme na mysli klasický leasing, ale skutečně půjčku, kterou je financována koupě auta. Tu dnes nabízejí nejenom banky, ale také nebankovní společnosti. Pojďme se společně podívat na to, na co si dát při výběru pozor.

Důležité jsou jistě úrokové sazby a RPSN

To nejdůležitější, co bychom jako žadatelé měli sledovat, to jsou právě informace o tom, jak výhodný úvěr na auto vlastně je a bude. To hlavní, co by nás bylo zajímat, je roční procentuelní sazba nákladů, tedy RPSN. Ta jasně určuje, kolik ročně zaplatíme navíc. Dobré je sledovat také konkrétní úrok. Zde platí, že nejlepší podmínky samozřejmě dostaneme, pokud si požádáme v bance. Jednou z takových, která tuto možnost nabízí, je třeba společnost Essox, která je odnoží komerční banky. A ta uvádí: „Rychlé a snadné schválení žádosti o úvěr nebo leasing. Garantujeme neměnnou výši splátky po celou dobu splácení. Kdykoliv máte možnost úvěr předčasně splatit.“

Společnost Essox nabízí i klasické půjčky.

Úvěr na auto by měl být spojený i se snadným získáním

Hledět bychom ale měli také na to, aby byl tento úvěrový produkt skutečně jednoduchý, co se týká získání. Zde naopak musíme říci, že nejlepší cestou jsou nebankovní společnosti. Právě u nich je jistota toho, že peníze můžeme získat rychle a jednoduše. A to mnohdy bez složitého prověřování. V některých případech tak nemusí být:

  • Ověřován náš příjem
  • Nahlíženo do bankovních a nebankovních registrů
  • Ověřována naše bonita
Tip na zajímavý článek:  Půjčka na auto vám může nabídnou třeba až 500 000 Kč

Pozor na vlastnictví auta

Dobré je také vědět, jak to bude s vlastnictvím auta, pokud ho kupujeme právě tímto způsobem. Zatímco u leasingu je třeba počítat s tím, že auto patří společnosti, úvěr na auto by měl být takový, že auto patří po celou dobu splácení nám – tedy že bude přihlášené na naše jméno. Zde ale musíme podotknout, že ne vždy je to tak jednoduché. Jelikož autem de facto také ručíme, mohou úvěrové společnosti a banky vyžadovat zaslání velkého technického průkazu. A ten drží do doby, než auto splatíme. Zde si můžete vybrat nejlepší autopůjčku.

Vyřízení by mělo proběhnout na místě

To poslední, co je dobré sledovat, jsou možnosti vyřízení. Tedy to, aby byl úvěr na auto vyřízený třeba přímo v konkrétním autosalonu, popřípadě přímo v konkrétním autobazaru. Pro nás to znamená možnost přijít bez peněz a odjet s autem. A to bez obav z toho, že by nás čekalo jakékoliv další složité vyřizování, nebo dokládání.

Obecně tedy úvěr na auto hodnotíme jako rozhodně dobrou možnost, pokud nemáte dostatečné finanční prostředky a chcete vůz koupit ihned. Důležité je však stále sledovat jeho výhodnost. U té je třeba říci, že jsou i takové společnosti, kde můžeme auto i přeplatit o stejnou částku, jaká je jeho hodnota.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *