Kdo je banka 2010?

Zajímá vás, jaká banka se skrývá právě za kódem 2010? Odpověď na tuto otázku je jednoduchá. Je to FIO banka. Tedy jeden z mladších, ale přesto zajímavých bankovních domů na našem trhu. A v čem je vlastně unikátní? Hlavně v tom, že nabídne účet bez poplatku. Pokud tedy někdo dává vaší osobě číslo svého bankovního účtu, na kterém je uvedeno banka 2010, je jasné, že daný člověk má účet právě zde.

Proč právě banka 2010?

Samozřejmě tento konkrétní identifikátor má dnes většina bank na našem trhu je přidělován automaticky. To pro vás znamená, že banka 2010 bude vždy spjata právě s bankou FIO a rozhodně ne s jinou. To je dobré vědět i do budoucna. Stejně tak je dobré vědět informaci, že zatímco tuzemský účet využívá tuto koncovku, u účtu na Slovensku je již využívána jiná. Konkrétně zde je užíváno čtyřčíslí s označením 8330. Pokud tedy posíláte účet s kódem této banky, jedná se o slovenskou pobočku FIO banky.

Zde je třeba říci, že tato banka v minulosti nabízela možnost přijímat peníze jak na ten tuzemský, tak i zahraniční. V reálu to tedy znamenalo, že klienti měli účty dva. Jedním byla klasická banka 2010, zatímco druhým banka 8330 pro platby v eurech ze Slovenska.

Tip na zajímavý článek:  Jaká pozitiva přinese Airbank přihlášení na účet?

Kde je kód banky uváděn?

Pokud vás zajímá blíže, jak je to s konkrétním kódem banky, je třeba říci i to, kde ho také najdete. V tomto ohledu to rozhodně není nic složitého. Pokud se podíváte na tvar samotného čísla účtu, skládá se ze dvou hlavních částí. A to jak samotného čísla, tak i čísla za lomítkem. A právě zde je vždy pouze ono čtyřčíslí, podle kterého identifikujete, že se jedná o tuto banku. Pokud se na charakteristiku tohoto kódu podíváme blíže, je třeba říci několik důležitých faktů:

  • Má vždy jenom 4 číslice
  • Je vždy umístěn za lomítkem
  • Může začínat i nulou
  • Je nezbytností, pokud posíláme peníze

Zajímavosti o bance

A pokud vás banka 2010, tedy FIO zajímá více, pojďme se podívat na několik zajímavostí, které se jí týkají. Může se jednat třeba o to, že již přesáhla hranici 500 000 klientů, a to během 5 let. Celkem vydala také více než 350 000 karet a aktuálně je v naší zemi celkem 27 poboček, kde lze využívat služeb, které jsou nabízeny.

Není však určena jenom pro ty, kteří chtějí vlastní a bezplatný účet. Banka je vhodná také pro ty, kteří chtějí investovat, a to pomocí aplikací s názvem e-Broker. Tím ale zajímavosti nekončí, jelikož několik z nich shrnuje i samotná banka. A to konkrétně tyto: „Během posledních pěti let banka nabídla klientům mimo jiné první Smartbanking v České republice, bezkontaktní platební karty, možnost založit si osobní účet online pomocí kurýra, podnikatelské úvěry, účty zdarma v 15 měnách nebo investiční aplikaci Smartbroker pro chytré mobilní telefony.“ I proto tuto banku můžeme doporučit i my sami.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *