Kdy se vyplatí a nevyplatí auta na prodej z exekuce?

Kupovat auto můžeme několik hlavními způsoby. Můžeme využít služeb autobazarů, můžeme se obrátit na soukromé prodejce, nebo lze vyrazit pro nový vůz do autosalonu. Poté je zde ještě poslední možnost, kterou jsou auta na prodej z exekuce. O co jde? Samozřejmě o takové vozy, které byly zabaveny v rámci exekučního řízení. A to třeba jednotlivcům, stejně jako i firmám. A z toho plyne, že nabídka může být více než široká. Nechybí tak:

  • Osobní a užitková vozidla
  • Motocykly
  • Nákladní automobily i autobusy

Jaké výhody auta na prodej z exekuce mají? Ceny!

Pokud se podíváme na vyvolávací ceny nabízených vozů, mohou se pohybovat na polovině, popřípadě na 2/3 odhadní hodnoty auta. Tedy výrazně níže, než je aktuální standard v bazarech a u soukromých inzerátů. Díky tomu lze auto pořídit podstatně levněji, než klasickou cestou. Počítat ale musíme s tím, že se jedná o cenu vyvolávací. Tedy tu koncovou určí až klasická dražba jednotlivých zájemců. Pokud jich je málo a nemají zájem o stejný produkt jako vy, můžete se radovat. Jsou situace, kdy auto bylo skutečně koupeno za cenu lehce nad tou vyvolávací.

Dražeb je všude dost

Druhým pozitivem je určitě fakt, že dražeb je po celé zemi skutečně více než dost. Kdy a kde se konají, můžeme sledovat buď na stránkách příslušných exekutorů, nebo tak můžeme činit v rámci různých webových serverů, které takto na aktuální dražby upozorňují. Ty jsou samozřejmě zveřejňovány v rámci dražebních vyhlášek. V nich si tak můžeme přešít informace o tom, co se prodává, včetně stručného popisu prodávané věci. Jde-li tedy o auta na prodej z exekuce, můžeme tak vyčíst typ auta, jeho stáří, stav kilometrů, nebo motorizaci. Příkladem, jak zjistit takové informace je tento: „Exekuovaná auta nabízí k prodeji formou dražby portaldrazeb.cz. Pokud vám některé informace z popisků fotografií budou připadat neúplné, detaily o jednotlivých vozech najdete na stránkách portálu.“

Přečtěte si předchozím článku i tipy na, co sledovat při výběru úvěru na auto.

Nevýhoda? Možné problémy s autem

I když je cena poměrně lákavým argumentem proč se vydat právě touto cestou, mohou se objevit i četné nevýhody. Mezi ty hlavní patří jistě technický stav vozidel. Pokud budeme konkrétní, je třeba určitě myslet i na to, že vůz je prodáván tak, jak stojí a leží. Tedy bez jakékoliv záruky. Mnohdy máme jenom několik minut na jeho prohlídku a není možné s ním uskutečnit ani zkušební jízdu. To může být poměrně velké riziko a je jenom na nás, zda do něho půjdeme nebo nikoliv. Ideální je tedy mít k ruce zručného mechanika.

Druhé riziko je rozhodně spojeno se situací, kdy lidé přihazují stále více a více. V čem je problém v tomto případě? Že cena poroste stále více a více. Najednou se tak dostáváme do situace, kdy koupíme nevýhodně, nebo nekoupíme vůbec. I to se může stát, hlavně u nezkušených dražitelů, kteří prodej aut z exekuce také vyhledávají.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *