Půjčka na směnku nepatří mezi výhodné půjčky

Půjčka na směnku
Půjčka na směnku ještě dnes nepatří mezi nejvýhodnější půjčky

Půjčit si můžeme u banky, nebankovní společnosti, ale stejně tak i u soukromé osoby. Samozřejmě i u ní může být půjčka výhodná a klasická a klasická, ale stejně tak může být poměrně nevýhodná a nestandardní. Ideálním příkladem, který se doslova nabízí, je samozřejmě půjčka na směnku ještě dnes. Ta sice může mít několik výhod, ale stejně tak může mít i celou řadu nevýhod, pokud jsme právě v roli samotných klientů. Pojďme se tedy společně podívat na to, zda je tato možnost výhodná a jak je také specifická.

Jaké výhody půjčka na směnku ještě dnes nabídne?

Začít je tedy ideální právě výhodami, kterých je v současné době skutečně poměrně dost. Mezi ty hlavní, se kterými půjčka na směnku ještě dnes přichází, je určitě rychlost. Ve většině případů totiž není problémem získat peníze třeba ještě v den žádosti, tedy v den osobní schůzky. A to díky tomu, že daný typ půjčky nemá žádné konkrétní podmínky a tak je většinou vše na domluvě obou smluvních stran a na tom, zda na své jednotlivé podmínky také přistoupí. To je pro mnohé samozřejmě často velká výhoda, jelikož díky tomu třeba nemusí dokládat svůj příjem, není nahlíženo do registrů, ani není nijak ověřována jejich samotná bonita.

Tip na zajímavý článek:  Proč nebankovní půjčku?

Mezi další výhodu patří i to, že je tento typ půjčky často poskytován hotově. Peníze máte tedy k dispozici ihned, bez nutnosti čekat, než se vyřídí bankovní převod. Co je v souvislosti s tím naprostou samozřejmostí, to je také to, že není nutné sdělovat účel využití daných peněz.

Jaké jsou nevýhody?

Mezi tu hlavní zcela určitě patří úrokové sazby. V tomto ohledu je totiž půjčka na směnku ještě dnes často spjata s nabídkami lichvářů a tak můžeme vracet i několikanásobek toho, co jsme si půjčili. Nehledě na to, že případní vymahači s námi rozhodně nebudou jednat v rukavičkách. Problém ale budeme mít i v případě, kdy bude daná směnka v případě neplacení dána k soudu, jelikož právně je velmi dobře vymahatelná, nehledě na to, že je možné ji také komukoliv prodat. Svým způsobem je totiž považována za cenný papír.

Co je směnka?

Pokud bychom si měli říci konkrétně, co vlastně směnka, nebo konkrétně směnka vlastní vlastně je, potom můžeme citovat z Wikipedie, která uvádí: „Směnka je úvěrový cenný papír, obsahující zákonem přesně stanovené údaje, ze kterého vyplývá dlužnický závazek, který dává majiteli směnky nesporné právo požadovat ve stanovenou dobu stanovenou částku.“ Samozřejmě se směnkou mimo jiné souvisí také to, že musí mít určité náležitosti. Mezi ty hlavní v tomto směru patří:

  • Označení, že jde o směnku
  • Slib zaplatit
  • Identifikační údaje
  • Informace o splatnosti
  • Podpisy
  • Data
Tip na zajímavý článek:  Peníze rychle ihned? Půjčka Click Credit to zařídí

Poté se tedy skutečně jedná o právně uznatelný dokument, na základě kterého si sice můžeme půjčit, ale určitě neplatí, že by to pro nás bylo jakkoliv extra výhodné. To rozhodně ne.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *