Půjčky na směnku

Půjčky na směnkuPůjčka na směnku řeší vaše finanční potíže velmi rychle. I statisícové částky se dají půjčit během chvilky. Největší výhodou je, že nebankovní společnost a soukromé osoby půjčí na zástavu směnkou každému. Jde vlastně o půjčení peněz od soukromého investora, který tímto zhodnocuje své investice.

Co je směnka

Směnka je cenný papír, se kterým je možno podle libosti obchodovat. Je výborným zajištěním půjčky a dá se velmi snadno vymáhat. Půjčky na směnku a směnky jsou vymezeny v zákoně a právě díky tomu se obě smluvní strany dají snadno určit a domoci dlužné částky.

Průběh půjčky na směnku

Nejdříve musíte najít poskytovatele. Poté si dohodnete podmínky půjčky a celkovou výši splátky. Pak můžete směnku podepsat a věřitel vám ihned pošle peníze na váš bankovní účet nebo vám je přímo předá v hotovosti. Poskytovatelé půjček na směnky nezkoumají registry dlužníku, protože mají své peníze kryté právě směnkou. Není potřeba dokládat potvrzení o výši příjmu či jiné dokumenty. Tímto se výrazně zkracuje proces schválení dohody o poskytnutí půjčky. Neobjevují se žádné skryté poplatky ani jiné nejasné a nesrozumitelné podmínky.

Spolehlivost půjčky na směnku

Dlužník svým podpisem na směnce uzavírá dohodu s věřitelem a zavazuje se do sjednaného data splatit půjčené peníze i s úroky. Směnky jsou pro obě strany bezpečné. Důležité je ale vědět, že věřitel může kdykoli směnku prodat třetí osobě. Pro dlužníka to znamená, že bude dluh splácet jiné osobě než té, od které si peníze půjčil. Konečná částka i datum splatnosti však zůstávají stále stejné.

Tip na zajímavý článek:  Jistá půjčka až 200 000 Kč

Riziko

Hlavním rizikem je, ve většině případů ručení směnkou, nutnost ručení majetkem a v případě neschopnosti splácet nařízená exekuce – čtěte, jak se vyhnout exekuci.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.