Hitem posledních let je půjčka bez banky!

V začátcích úvěrových produktů bylo naprostou samozřejmostí, že jsme si jako klienti šli půjčit do naší banky. Dnes je ale situace zcela jiná. A tak zatímco v bankovním segmentu mnoho poskytovatelů zaspalo dobu, v tom nebankovním se možnosti stále rozrůstají a rozšiřují. I proto se pojďme podívat na to, jak vlastně může taková ideální půjčka bez banky vlastně vypadat.

Začneme v nebankovním segmentu

Ten je pro mnoho lidí určitě nejdostupnějším, a to samozřejmě z toho důvodu, že zde neplatí žádné náročné postupy spojené se schvalováním. Samozřejmě vždy záleží na konkrétním produktu, který si vybereme. V tomto směru musíme říci, že celkem se nabízejí tři hlavní možnosti, kterými jsou:

  • Půjčky před výplatou
  • Klasické nebankovní půjčky
  • Půjčky ručené nemovitostí

A jaká půjčka bez banky je ta nejjednodušší na získání? Zcela určitě je to ta první jmenovaná, díky které máme možnost získat peníze rychle a jednoduše, z pohodlí domova a prověřování. O něco náročnější je možnost druhá, kde už je třeba dokládat příjem. U třetí je samozřejmě třeba mít nemovitost, od které se poté odvíjí částka, kterou můžeme jako žadatelé získat.

Tip pro žadatele o půjčku: Jelikož mohou mít nemovitosti hodnoty i několika milionů, je jasné i to, že přesně tolik není problém v rámci této půjčky i získat.

Půjčka bez banky existuje i v segmentu soukromém

Nebankovní společnosti ale nejsou jedinou možností na našem trhu, jelikož rámci objektivnosti musíme dodat i to, že existuje i segment půjček soukromých. I ty mají svá jasně daná specifika, a to konkrétně taková, že si skutečně půjčujeme od soukromých osob. To je často realizováno prostřednictvím firem, které takovéto P2P půjčky zprostředkovávají. Jednou z těch konkrétních a známých firem je určitě Loanis nebo Bankerat. A co o sobě říkají konkrétně? „Máme dvě skupiny uživatelů. Jedna skupina jsou lidé, kteří si chtějí peníze půjčit. Druhou skupinu tvoří naopak lidé, kteří mají peníze a chtějí je výhodně zhodnotit tím, že je někomu půjčí.

Tip na zajímavý článek:  Nechtějí mi půjčit v bance. Co s tím?

bankerat_big

Jaká možnost je lepší?

Nabízí se samozřejmě otázka toho, jaká půjčka bez banky je v daném ohledu lepší. My více doporučujeme možnost druhou, tedy od soukromých osob. A to z toho důvodu, že je zda často prostor i pro případné individuální jednání, nehledě na to, že je zde také prostor pro možnost získat mnohem výhodnější podmínky, než u klasické nebankovní společnosti. To vše této variantě samozřejmě nahrává do karet.

Dodat také musíme to, že tato půjčka bez banky může nabídnout lidem s penězi možnosti i jejich zhodnocení, a to tímto způsobem. I pokud úvěrovému světu nerozumí, není to zase takový problém, jelikož mohou bez problémů své peníze takto investovat, a to s jistotou případné právní pomoci, pokud klienti nakonec splácet přestanou. I to se samozřejmě stává.

Půjčky před výplatou jsou zástupcem půjček bez banky
geralt / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *