Konsolidace pro problémové klienty – jaká může mít rizika?

Konsolidovat, nebo též spojovat své půjčky může v současné době skutečně každý. A to z toho důvodu, že v daném směru nabízí tuto možnost nejenom banky, ale tako nebankovní společnosti. I díky nim tak není žádný problém konsolidace pro problémové klienty. Pokud se podíváme na tři konkrétní společnosti, které toto umí, jedná se o:

Potom je ale i řada dalších, které dané možnosti inzerují. Ne vždy jsou ale dobrou volbou. Pojďme se proto podívat na možná rizika, která mohou ze špatně zvolené konsolidace plynout.

Konsolidace pro problémové klienty sníží úrok minimálně

Rozhodneme-li se konsolidovat, je to primárně proto, abychom mohli snížit úrokové sazby. Jsou situace, kdy je to možné jak o jednotky, tak i o desítky procent. Přesto ale hrozí riziko, kdy se to nemusí povést. Dokonce jsou známy případy, že konsolidace vše zdražila. A kdy se tak může dít? Hlavně ve chvíli, kdy aktuálně máme jedny z nejvýhodněji nastavených půjček na trhu, v rámci kterých konsolidace pro problémové klienty žádné reálné zvýhodnění nabídnout nemůže. Je proto dobré na to při sjednávání produktu myslet.

ACEMA Credit nabízí i běžné půjčky bez poplatků.

Pozor na celkovou splatnou částku

Výhodou konsolidace pro problémové klienty může být mimo jiné také to, že je nám snížena měsíční splátka. Výhodou je to, že není nutné tolik zatěžovat náš rodinný, stejně jako náš osobní rozpočet. I zde ale může figurovat jedno poměrně velké riziko. A jaké? Hlavně to, že jsou sice splátky nastaveny menší, ale vlivem toho budeme splácet delší dobu. Třeba i o měsíce, nebo také roky. Ani to ale nemusí být nutně jediným problémem. Tím, že rozdělíme splátky do delšího období tak můžeme v rámci úroků přeplatit mnohem vyšší částku, než je tomu právě doposud. I na to je dobré v tomto směru myslet, než někomu na nabídku konsolidace kývneme.

Tip na zajímavý článek:  Nenadálou finanční tíseň vyřeší půjčky na cokoliv

Zjistěte si, co vše lze konsolidovat

I to je dobrá otázka, která může souviset s nemalým rizikem. A rizikem čeho? Především faktu, že ne každá společnost nebo banka umožní spojit všechny naše úvěry. V tomto směru například Wikipedie uvádí, co je možné takto spojit: „má-li klient více půjček, vyčerpaný limit kontokorentu, čerpanou kreditní úvěrovou kartu atd., je výhodné všechny tyto pohledávky “konsolidovat” do jedné, nové “zastřešující” půjčky (úvěru), ze které jsou tyto všechny pohledávky uhrazeny a klient tak dosáhne mnoha výhod.

Ne všichni poskytovatelé ale toto respektují. Tak je třeba důkladně zjistit, zda se daná možnost bude opravdu vztahovat na všechny úvěry, které máte. Souvisí s tím ale i to, že je dobré ověřit si maximální konsolidovanou částku. I na ní, pokud je nastavena velmi nízko, můžete jako klienti výrazně pohořet! Je tedy dobré být ve všech směrech obezřetný, jelikož jedině potom se sloučení skutečně podaří a hlavně se vyplatí.

Více o konsolidaci půjček bylo publikováno na tomto webu.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *