Co si vzít, pokud navštívíte registr vozidel?

Koupili jste auto a tak vás čeká ona nezbytná povinnost, která souvisí s tím, že ho musíte také přihlásit? Pokud je tomu tak, nezapomínejte na to, že je třeba navštívit registr vozidel. Zde pamatujte, že je třeba navštívit tu lokalitu, která se váže ke spádové oblasti vašeho bydliště, nebo která se váže k lokalitě vaší firmy. Nikdy jinde aktuálně vůz přihlásit nejde. A to i přesto, že samotná databáze je celostátní.

Ještě před příchodem…

Než na daný registr vozidel přijdete, je dobré se objednat. A to z toho důvodu, že tak urychlíte celkový průběh. Bez objednávky totiž můžete čekat i několik hodin, než se dostanete na řadu. Takto to bude nanejvýš pár minut. Třeba královéhradecký registr píše: „Pro objednávání je vždy vyhrazena pouze určitá kapacita pořadových čísel. Termíny s podporou internetového objednávání jsou otevírány denně, automaticky v časovém horizontu maximálně tří týdnů dopředu.“

S tím tedy souvisí i to, že byste si měli vzít s sebou i danou informaci o tom, že máte provedenu online registraci a tak se dostavujete přímo na konkrétní termín. Tím ale potřebné dokumenty, které si musíte donést, teprve začínají.

O tom, zda se vyplatí koupit auto z exekuce, si přečtěte v našem článku.

Každý registr vozidel vyžaduje vše, co se týká vašeho auta

Co konkrétně to má být? Je to především informace související s tím, že byla provedena evidenční prohlídka vašeho automobilu a ten tak vyhovuje tomu, co bylo uvedeno v technickém průkazu. Pokud o něm mluvíme, je samozřejmě třeba dodat také ten. A to nejenom ten velký, ale samozřejmě i malý technický průkaz, který vozíte ve svém automobilu.

Tip na zajímavý článek:  Co vše zařídí registr vozidel Brno?

Pokud jste kupovali automobil ojetý, bylo v minulosti potřeba při odhlašování doložit smlouvu a provést takzvaný polo-přepis. Toto jde dnes už minulostí, a tak se nejčastěji na daný registr dostaví původní a nový majitel, kteří danou změnu potvrdí. Pokud to není možné, je vše řešeno pomocí plné moci.

Nezapomínejte ani na informace spojené s vlastníkem

Co dále na daný registr vozidel přinést? Samozřejmě ty doklady, které se týkají vás samotných – tedy vaší osoby. V tomto ohledu to ale nemusíte být jenom vy sami, kdo může být majitelem vozidla. Můžete to být vy jako živnostník, stejně jako to může být i firma. Ta spadá do oblasti právnických osob. Za tímto účelem tedy můžete být požádáni o:

  • Občanský průkaz
  • Výpis z živnostenského rejstříku
  • Výpis z obchodního rejstříku

Již bez SPZ

Poslední zajímavou změnou je to, že již nemusíte nosit staré SPZ. Pokud vám nevadí, že si na voze necháte ty původní, není to žádným problémem. Aktuálně totiž začala platit změna, že značky s ohledem na lokalitu přihlášení můžete měnit jenom ve chvíli, kdy o to skutečně máte zájem. Pokud ne, necháte na voze ty původní. I to je výrazné zjednodušení oproti stavu, který fungoval v minulosti.

Tip na zajímavý článek:  Co vše zařídí registr vozidel Brno?
ctvgs / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.