Money Bag Cash Currency Wealth - Elf-Moondance / Pixabay

Bezúčelová půjčka: Jaké jsou její výhody? A pro koho je vhodná?

Pokud přemýšlíte nad sjednáním půjčky, určitě se budete muset rozhodnout, jaký druh pro vás bude nejvhodnější. Běžně jsou půjčky děleny na účelové a bezúčelové, přičemž oba druhy mají své plusy i mínusy. Co je to bezúčelová půjčka? A pro koho je vhodná?

Co je to bezúčelová půjčka?

Bezúčelová půjčka je druh úvěru, k jehož sjednání není nutné bance nebo nebankovní společnosti dokazovat, za jakým účelem chcete získané finanční prostředky využít. Jejím opakem je účelová půjčka, u které je třeba předložit plán jejího čerpání. Poskytovatel úvěru pak kontroluje, zda klient využívá peníze tak jak slíbil.

Jak bezúčelová půjčka funguje?

Bezúčelovou půjčku si můžete sjednat jak online, tak na pobočce. Celý proces vám zpravidla zabere několik minut a stejně rychle můžete mít peníze na svém účtu.

K sjednání bezúčelové půjčky budete potřebovat:

 • 2 doklady totožnosti
 • potvrzení příjmu od zaměstnavatele nebo 3 poslední výpisy z účtu

Pro koho je bezúčelová půjčka vhodná?

Bezúčelová půjčka je vhodná pro každého, kdo si chce půjčit menší částky na kratší časové období. Zejména se můžete setkat s krátkodobými půjčkami ve výši několika tisíc korun se splatností do 30 dní. Najdou se ale i poskytovatelé, kteří vám bez udání účelu nabídnou půjčku přesahující hranici 1 milionu korun.

Tip na zajímavý článek:  Malá SMS půjčka
Dollars Money Savings Cash Account - Engin_Akyurt / Pixabay
Bezúčelová půjčka: Jaké jsou její výhody? A pro koho je vhodná?

Výhody a nevýhody bezúčelové půjčky

Jako každá služba či produkt má i bezúčelová půjčka své plusy a mínusy, se kterými musíte chtě nechtě počítat.

Výhody

 • rychlé a jednoduché sjednání online
 • peníze na účtu do několika minut
 • minimální administrativa
 • dostupnost

Nevýhody

 • menší částky k půjčení
 • krátká doba splatnosti

Hledáte kvalitní bezúčelovou půjčku? Zkuste si ji sjednat u České spořitelny

Pokud nevíte, u koho si půjčku sjednat, máme pro vás zaručený typ. Tím je půjčka u České spořitelny, která na našem trhu působí již téměř 200 let. Mimo to patří i do známé a stabilní skupiny Erste Group, která kromě ní vlastní i další banky na Slovensku, Rumunsku nebo Rakousku. Nemusíte se tedy bát, že byste se u ní dočkali nějakého neférového jednání nebo podvodných praktik.

U České spořitelny si můžete bezúčelně půjčit od 2 000 do 2 500 000 Kč, které můžete poté splácet klidně až 10 let. Jestli se navíc řadíte mezi spolehlivé klienty, můžete dosáhnout na výhodný úrok ve výši 3,96 %. Půjčku si můžete sjednat jednoduše online a peníze mít na účtu už do 15 minut od potvrzení žádosti.

Výhody půjčky u České spořitelny

 • žádné poplatky za sjednání a vedení půjčky
 • zákaznická podpora 24/7
 • peníze na účtu do 15 minut
 • možnost odložení splátky zdarma
Tip na zajímavý článek:  Co nám mohou nabídnout půjčky Topfinanc?

Banka si samozřejmě váží spolehlivých zákazníků, kterým při řádném splácení odpustí až 15 splátek. Jako nový klient si můžete sjednat i „Půjčku na zkoušku“ se splatností do 30 dní. Hlavní výhodou je, že si při jejím splácení banka nebude účtovat žádné úroky ani poplatky.

Zajímavé informace

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.