Jak funguje půjčka na vyplacení exekuce?

Exekuce je v posledních letech skutečně velkým problémem mnohých lidí. A to z toho důvodu, že je může připravit o movitý majetek, stejně jako o střechu nad hlavou. Samozřejmě možností, jak exekuci řešit je několik. Patří mezi ně třeba:

Na co jsme ještě zapomněli, to je i třetí cesta, jak se z případných exekucí dostaneme. Jedná se o možnost toho, kdy si vezmeme druhý úvěr, kterým je půjčka na vyplacení exekuce. Podívejme se, jak vše funguje.

Základem je žádost

Dnes se nic neobejde bez konkrétní žádosti a ani půjčka na vyplacení exekuce není žádnou výjimkou. Na úvod musíme říci, že dnes nabízí tuto půjčku výhradně nebankovní společnosti a tak právě u nich bychom si měli žádat. Jednou z takových, která je poměrně známá, je společnost Acema. U ní stačí vyplnit jednoduchý formulář a následně už je naše žádost nejenom přijata, ale dochází také k tomu, že je logicky i řešena. A co o sobě společnost uvádí? „U ACEMA Credit Vás nebudeme zdržovat byrokracií, prověřováním registru dlužníků, či snad ověřováním Vašich příjmů. Je nám jasné, že naši klienti potřebují rychlé řešení a to jim nabízíme.

Tip na zajímavý článek:  Na co se dnes primárně využívá půjčka pro podnikatele

Půjčka na vyplacení exekuce se neobejde bez nemovitosti

Různí poskytovatelé mohou mít také různé podmínky spojené s tím, co vše vlastně musíme nebo nemusíme splnit. S tím následně souvisí třeba i to, že je nutné myslet na ručení nemovitostí. Pokud ji totiž nemáme, může to být problém a půjčka na vyplacení exekuce nám nemusí být poskytnuta. Pokud ale nemovitost máte, je to ideální stav.

Navíc se nemusí nutně jednat jenom o možnost bytu nebo domu, ale lze ručit třeba i rekreačním nebo výrobním objektem, stejně jako případným pozemkem. To vše je jenom na nás samotných.

Peníze jsou převedeny k exekutorovi

Důležitým bodem v popisu toho, jak vlastně půjčka na vyplacení exekuce funguje, je ona chvíle, kdy nám je schválena naše žádost. V tomto směru totiž peníze nedostáváme my, ale dostává je přímo daný exekutor. A dostává takovou výši peněz, jakou samozřejmě dlužíme. Díky tomu je uspokojena konkrétní pohledávka a tak může dojít k tomu, že náš byt nebo dům již není zatížený tím nepříjemným exekučním titulem, který by byl spojený s rizikem zabavení. Samotná exekuce tak definitivně končí. O tom nás exekutor konkrétně informuje ve svém vyjádření. My se ho dále již nemusíme bát.

Tip na zajímavý článek:  Jak zkrotit dluhy trochu jinak?

Půjčku splácet musíme

Nelze však říci, že bychom se ocitli zcela bez dluhů. V tomto směru to rozhodně neplatí. I když se zbavíme exekuce, zbývá tu stále ještě půjčka na vyplacení exekuce, kterou musíme hradit. Můžeme však činit pravidelně, v měsíčních splátkách, které mohou být tak malé, že náš rodinný ani osobní rozpočet nemusí nijak výrazně zatěžovat. Mnohdy je můžeme rozložit třeba i na dobu několika desítek let a v rámci jedné splátky lze skutečně hradit třeba jenom sumu, která nepřesahuje několik tisíc korun.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *