Nevíte, kde hledat podnájem bez realitky? Poradíme vám!

Chcete se konečně odstěhovat od rodičů a splnit si sen o vlastním bydlení? Pokud ano, potom máte několik možností. Můžete bydlet sami, s kamarádem, přítelkyní, stejně jako můžete nemovitost vlastnit, nebo být v nájmu. A poslední varianty se týká to, že mnoho lidí dnes vyhledává podnájem bez realitky. Pokud nad ním také uvažujete, rozhodně se vám bude hodit informace o tom, kdy je vhodné ho hledat. Pojďme se podívat na hlavní pozitiva.

Podnájem bez realitky je ideální, když chcete šetřit

Ano, jsou to právě úspory, které může tato varianta snadno přinést. Jak? Velmi jednoduše, jelikož v rámci daného sjednání se nemusíte bát jakékoliv provize. Většina realitních kanceláří na našem trhu funguje na principu toho, že jejich služby musíte platit. A to nejčastěji provizi, která se odvíjí od samotného nájmu. Co v tomto směru nemusí být žádnou výjimkou, to je určitě fakt, že podnájem bez realitky nám může ušetřit i výši celého jednoho nájmu. Přesně tolik si obvykle makléři realitních kanceláří za své služby říkají.

Několik důvodů, proč hledat podnájem bez realitky.

Když chcete jednat přímo s majitelem

Makléři mají také jednu velkou nevýhodu spojenou s tím, že prodávají a nabízejí desítky nemovitostí. Je tedy jasné, že jenom těžko mohou o každé z nich vědět všechny informace, které se konkrétního domu nebo bytu týkají. A tak stále jednáte pouze s prostředníkem, který musí některé odpovědi zase zjišťovat u majitele. V tomto směru je podnájem bez realitky ideální v tom, že jednáte přímo s majitelem konkrétní nesvisti. A to má řadu výhod, jako například:

  • Jednání na rovinu
  • Objektivní a přesné informace o nesvisti
  • Možnost sjednat schůzku téměř kdykoliv

Ideální, když spěcháte

Vynechat realitku může být výhodné i v situaci, kdy na danou nemovitost spěcháte. Velký vytíženost, někdy dokonce nespolehlivost realitních makléřů může být problémem v tom, že na vše jenom čekáte. Může se tak stát, že si vše nakonec rozmyslíte, na čemž je škodný samotný majitel. Proto je podnájem bez realitky vhodný ve chvíli, kdy hledáte rychlé jednání. Tedy jistotu snadného a bezproblémového domluvení schůzky, stejně jako jistotu v tom, že podepsaná rezervační a klasická smlouva může být do několika dní.

TIP: Pronájem bez realitky může mít svoje svá nebezpečí.

Vždy, když chcete smlouvu podle svých představ

Pokud vám byt nebo dům zprostředkuje realitní společnost, je zde riziko toho, že má jasně danou smlouvu, kterou není možné jakkoliv upravovat. Naopak podnájem bez realitky toto umožní. Můžete si nechat napsat jednu takovou u advokáta, nebo využít těch, co jsou na internetu zdarma. Jeden z webů v tomto směru uvádí: „Vzory smluv volně ke stažení. Rozsáhlá databáze vzorů smluv, žádostí, oznámení, řízení a dalších právních dokumentů od zkušených právníků.“ A to jasně zaručuje jejich faktickou správnost, která by měla být na prvním místě!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *