Uvažujete o spotřebitelském úvěru? Kalkulačka vám pomůže

Máte v plánu větší výdaj a uvažujete o tom, že si vezmete spotřebitelský úvěr? Kalkulačka úvěru vám pomůže zjistit, jak vysokou částku si můžete dovolit nebo na jak dlouho je pro vás výhodné splátky rozložit.

Než se ovšem rozhodnete, je nutné si vše pořádně promyslet. Výdaje během roku má totiž většina z nás rozloženy velmi nepravidelně a často nárazově dochází k větším platbám nebo se nakumuluje více plateb menších.  Například pro rodiče bývá pravidelně černým měsícem září, kdy je nutné zaplatit všechny kroužky, SRPŠ a pomůcky do školy. Potřebujete ke své práci auto? Pak musíte mít nutně stranou rezervu na servis a náhradní díly, protože nikdy nevíte, která jeho součást zrovna vypoví službu. Zaskočit vás může i doplatek za elektřinu, plyn nebo vodu. A když se přidá daň z nemovitosti, účet od veterináře, technická kontrola vozidla nebo třeba nákup dálniční známky, může být zničehonic zle. A to nemluvíme o Vánocích.

Zlaté pravidlo půjčky proto zní: Počítejte s dostatečnou rezervou. Výši splátek nešponujte „nadoraz“, raději je snižte a rozložte na delší dobu, aby vám ve vašich příjmech zůstal manévrovací prostor. Počítejte raději s extra výdaji než s extra příjmy. Pokud investujete do zateplení nemovitosti nebo do jiných úsporných projektů, mějte na paměti, že úspora se zpravidla projeví až po prvním celoročním vyúčtování.

Tip na zajímavý článek:  Proč jsou dnes nebankovní půjčky Praha tak oblíbené?

Vyzkoušejte si své počty nanečisto na úvěrové kalkulačce spotřebitelského úvěru. Hypopůjčka je bezúčelový úvěr, který můžete využít k čemukoli. Využijte celou řadu výhod jako je nízké úročení, fixaci úrokové sazby nebo rychlost vyřízení půjčky bez poplatku předem. Tento nebankovní úvěr je zároveň snadno dostupný, neboť není nutné dokládat své příjmy nebo shánět ručitele – u Hypopůjčky ručíte pouze nemovitostí.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.