Jaké informace nám sdělí Provident tabulka splátek?

Chcete si vzít půjčku od této společnosti? Hned na úvod je dobré říci, že nabízí nejenom hotovostní, ale i bezhotovostní variantu. V rámci nabízených možností lze získat sumu v rozmezí 4 000 – 80 000 Kč. To vše již do druhého dne. Jedinou podmínkou obvykle bývá doložený příjem, a to jak z výplatní pásky, tak z daňového přiznání podnikatelů. Co by nás jako žadatele ale mělo zajímat primárně, to je určitě výhodnost. Jistě není lepší pomůcky, než je Provident tabulka splátek. Podívejme se společně na to, co z ní lze vyčíst a jaké informace nám může sdělit.

Co může hrát velkou roli? Výše splátky

Hned na samotný úvod je třeba říci, že Provident je nebankovní společností poměrně unikátní. Z jakého důvodu? Jelikož na rozdíl od svých konkurentů nevyžaduje měsíční splátky. Ty jsou u tohoto poskytovatele nastaveny v rámci jednotlivých týdnů. Logicky je tedy tato volba výhodná u toho, kdo nechce měsíčně odevzdat jednu velkou částku, ale raději dá několik menších. Podíváme-li se na informace, se kterými přichází Provident tabulka splátek, jsou možnosti týdenní splátky opravdu různé. U těch nejmenších variant je možné platit sumy okolo několika set korun.

U těch největších, třeba u půjčky 80 000 Kč už je ale dobré počítat s tím, že se týdenní splátka přehoupne přes tisícikorunu. I v případě, kdy splácíme nejdelší možnou lhůtu.

Tip na zajímavý článek:  Nebankovní půjčky Praha? Poradíme vám, kde si půjčit

Provident tabulka splátek nám ukáže i výslednou splatnou sumu

Jakmile víme výši splátky, můžeme si ji snadno vynásobit počtem týdnů a vyjde nám hodnota, která ukáže sumu, kterou zaplatíme celkem. Díky ní zjistíme, o kolik celkový úvěr přeplatíme. Pokud se nám daná informace nechce počítat, je zde opět Provident tabulka splátek. Ta má tuto přesnou hodnotu vyčíslenu. A tak můžeme objektivně, bez znalosti úroků a RPSN posoudit, zda se nám daná varianta vyplatí, nebo naopak nevyplatí. Vše už je následně jenom v našich rukách

Zapomínat nesmíme ani na další informace, které se dotýkají výhodnosti. Sem určitě patří již prvky, které jsme uvedli výše. Na mysli máme:

  • Úrokovou sazbu
  • RPSN
  • Výše případných poplatků

Co se z tabulky nedočteme?

Ačkoliv informace jsou poměrně objektivní a obsáhlé, jsou i informace, které nám tato tabulka zkrátka neřekne. A jaké to mohou být? Třeba to, kolik může stát případné pojištění, které si k půjčce sjednáme. I to totiž tento poskytovatel může nabídnout. Máme-li být konkrétní, je dobré si o něm říci něco více. Nejlépe je charakterizovat tuto možnost citací z webových stránek poskytovatele: „Naše speciální půjčka je připravená pro všechny ve věku 60 – 78 let. Poskytne Vám pomoc v případě úrazu, hospitalizace nebo vážného onemocnění. Půjčka s pojištěním a asistenčními službami je unikátní produkt na trhu. Naše půjčka je Vaše jistota, že pokud se dostanete do těžkostí, nezůstanete sami.“

Tip na zajímavý článek:  Jaké parametry by měly splňovat jisté půjčky?

A co tedy z tabulky splátek plyne? Že je dobrým pomocným nástrojem pro ověření výhodnosti. A proto doporučujeme jí před podpisem smlouvy věnovat pozornost.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *