Jaké problémy může přinášet exekuce nemovitosti a jak proti ní bojovat?

Neplatíte své dluhy? Pokud je to tak, může dříve nebo později zaklepat na vaše dveře exekutor. Ten je dnes poměrně mocnou osobou. Umí vám zablokovat bankovní účet, dokáže vám sáhnout na plat, stejně jako dokáže zabavit váš movitý majetek. To co umí také, to je exekuce nemovitosti. Ta je dnes poměrně velkým problémem. Podíváme se proto na to, jak ji co nejlépe vyřešit, stejně jako na to, jaké problémy nám může přinést.

Jak exekuce nemovitosti probíhá?

Exekutoři v daném směru jednají stejně. To první, co udělají, to je zápis konkrétní exekuce na katastr nemovitostí. Právě díky tomu dosáhnout doslova toho, co chtějí. Nemůžeme totiž nemovitost:

  • Komukoliv prodat
  • Na kohokoliv ji přepsat
  • Komukoliv ji darovat

Teprve poté, když mají tyto majetkové závazky tímto způsobem podchyceny, může dojít k tomu, že nám oznámí, v jaké jsme situace. Tedy přijde nám dopis o tom, že probíhá exekuce nemovitosti a že máme určitou dobu na to, abychom peníze exekutorovi poslali.

Co se stane, pokud nezaplatíme?

Když však danou věc nebudeme řešit, dojde primárně k jednomu velkému problému. Tím je to, že nám může exekutor nemovitost skutečně zabavit. V rámci toho uspořádá dražbu, na které bude naše nemovitost prodávána. Koupit si ji může každý. Jde o dražbu, kde vyhrává nejvyšší nabídka, kterou je jakýkoliv z kupců ochoten zaplatit. Tím získá exekutor peníze na uspokojení své pohledávky a vaše nemovitost nového majitele. Ten je zapsán do katastru a následně vám může přikázat vystěhování. Přijdete tak definitivně o střechu nad hlavou. I k tomuto dnes exekuce nemovitosti vede.

Tip na zajímavý článek:  Půjčky bez registru a ihned - bleskové peníze

Jak se bránit?

Ideální cestou, jak se můžeme bránit, je samozřejmě zaplacení požadované částky. Pokud ji máme našetřenou, nebo máme k dispozici alespoň její část, je to dobrá zpráva. Můžeme peníze exekutorovi dát a u zbytku se domluvit na hrazení v pravidelných splátkách. Mnozí z nich na tuto možnost přistupují. Záleží ale na výši konkrétního dluhu.

Pomoci může i půjčka

Druhou cestou, jak se dá exekuce nemovitosti vyřešit, je půjčka. Dnes existují v segmentu nebankovním společnosti, kterým budete ručit danou nemovitostí a které vám tak půjčí peníze právě na to, abyste je mohli zaplatit konkrétnímu exekutorovi. Jednou z možností je třeba společnost Credit Park, která se přímo na dané možnosti specializuje. Ta uvádí: „Máte exekuci na mzdě nebo na nemovitosti? Nechcete přijít o střechu nad hlavou? Vyplatíme Vaše exekuce, zabráníme dražbě vaší nemovitosti a vyčistíme Vaše registry!

I když je toto řešení lákavé a mnohdy jednoduché, vždy je dobré dát si pozor i na podmínky a úroky. Proto raději doporučujeme řešit své dluhy včas. Jedině tak k exekuci ani nemusí dojít. Jak na to? Třeba tak, že se na splátkách domluvíte už se samotnými věřiteli nebo věřitelem.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *