Proč nebankovní půjčku?

V nepříznivé finanční situaci můžete kontaktovat banku nebo jakoukoliv nebankovní instituci a dohodnout si půjčku dle vašich možností a přání. Jaké možnosti máte a kde to pro vás bude vhodnější? Proč si vybrat půjčku z nebankovních zdrojů?

Proč nebankovní půjčku

Mezi výhody nebankovních půjček patří především rychlé vyřízení půjčky, nenahlížení do registru dlužníků a v neposlední řadě také skutečnost, že nebývá nutno dokazovat výši příjmů. Půjčku můžete většinou vyřídit po telefonu, nebo pomocí internetu.

Půjčky jsou bezúčelové, nikomu nemusíte říkat, na co peníze potřebujete. Můžete je použít například na refinancování starších úvěrů nebo jiných půjček. Předem také obvykle neplatíte žádné poplatky. Smlouva by měla být napsaná jasně a srozumitelně a pracovník společnosti by ji s vámi měl ještě před podpisem celou projít a nejasnosti vysvětlit.

Potvrzení o příjmech

Vyžadují jej spíše bankovní ústavy než soukromí nebankovní investoři. Banky často vyžadují i informaci o tom, zda má klient sjednanou pracovní smlouvu na dobu určitou či neurčitou. Na základě těchto informací získávají o klientovi trochu přehled a snaží se vyhodnotit klientovu spolehlivost splácet. U nebankovní půjčky si častěji vystačíte jen s čestným prohlášením nebo se poskytovatel o vaše příjmy nezajímá vůbec.

Co je registr dlužníků

Registr dlužníků je databáze, ve které jsou zaznamenáni všichni dlužníci, kteří jsou se splátkou po splatnosti. Tyto registry slouží k tomu, aby si poskytovatelé půjček – banky mohly ověřit spolehlivost klientů. Nebankovní společnosti však často na tyto registry neberou zřetel, jelikož se stává, že se lidé dostanou do registru dlužníků často i nevědomky a bez úmyslu nesplácet svůj závazek.

Tip na zajímavý článek:  Půjčka na směnku nepatří mezi výhodné půjčky
Proč nebankovní půjčku?
geralt / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *