Hotovostní půjčka Provident

Nebankovní finanční společnost Provident Financial poskytuje dva typy půjček: hotovostní půjčka Provident, kdy vám jsou peníze vyplaceny v hotovosti, přímo u vás doma obchodním zástupcem této firmy, nebo bezhotovostní půjčku, kdy jsou peníze převedeny na váš bankovní účet. Jaké jsou parametry hotovostní půjčky Provident, jaké jsou úroky, RPSN a jaké musíte splnit podmínky, abyste měli nárok na získání tohoto úvěru?

Parametry – hotovostní půjčka Provident

U půjčky v hotovosti si můžete půjčit částku od 4000 Kč do 50000 Kč. Peníze pak můžete splácet po dobu 45 – 60 týdnů. Na rozdíl od klasických bankovních půjček, u Provident jsou požadovány pravidelné týdenní splátky. Pokud se rozhodnete pro maximální úvěr ve výši 50 tisíc korun na 60 týdnů, pak budete pravidelně každý týden splácet částku 1525 Kč. Celkem tedy zaplatíte 91 477 Kč.  V této částce je zahrnutý roční úrok ve výši 19,98%.

Pokud byste si od Provident půjčili stejnou částku (tj. padesát tisíc korun) na 60 týdnů ale bezhotovostně, pak by vás půjčka vyšla mnohem levněji. U bezhotovostní půjčky je pravidelná týdenní splátka pouze 1093 Kč a celkem tak zaplatíte 65 561 Kč.

Vyplatí se hotovostní půjčka Provident?

Společnost Provident je pro řadu lidí synonymem pro lichvářské půjčky. Je to dáno asi především tím, že Provident byla jedna z prvních velkých nebankovních firem, která začala v ČR působit. Navíc Provident poměrně často inzeruje, mimo jiné i v televizních reklamách, takže je asi i díky tomu nejznámější nebankovní firmou tohoto typu.

Není ale možné jednoduše říci, jestli se hotovostní půjčka Provident vyplatí. Na jednu stranu má tato půjčka RPSN 63,91%. Za půjčených 50 tisíc musíte vrátit 91 477 Kč. Takže za rok zaplatíte na úrocích a splátkách téměř dvojnásobek toho co jste si půjčili. To je oproti běžným půjčkám od banky téměř trojnásobně víc (obvyklé bankovní sazby u malých neúčelových půjček jsou zpravidla v rozmezí RPSN 20 – 25%). Takže ano, hotovostní půjčka Provident je drahá a nevýhodná.

Provident má vysoké úroky, ale jasné podmínky

Na druhou stranu ale Provident patří mezi „seriózní“ nebankovní společnosti. Na rozdíl od malých nebankovních firem, které půjčují peníze na směnku nebo na zástavu, Provident nic neskrývá. Dopředu vám řekne, kolik vás půjčka bude stát. Smlouva je jasná a nejsou v ní žádné právní kličky. Nehrozí vám tedy podvody typu, že po schválení (nebo i před) půjčky budete muset platit nějaké vysoké poplatky, nehrozí vám, že zaplatíte poplatek a nakonec půjčku nedostanete, nehrozí vám, že byste museli podepsat směnku nebo jiné podvody, které jsou u nebankovních půjček běžné.

Tip na zajímavý článek:  Rychlá půjčka do 10000 Kč v hotovosti

Navíc, Provident tuto půjčku vyplácí v hotovosti, což opět není příliš obvyklé. U nebankovních půjček bývá standardně výplata prováděna na účet v bance nebo složenkou na poštu.

Souhrnně je tedy hotovostní půjčka Provident někde mezi levnými půjčkami od banky a nevýhodnými, lichvářskými půjčkami typu „ půjčka na směnku nebo se zástavou nemovitosti“.

To jestli se vám vyplatí půjčit si peníze právě od Provident, musíte posoudit sami. Pokud si nemůžete půjčit od banky, bude Provident určitě lepší volba než reagovat na nějaké pochybné nabídky vylepené na plakátu na nějaké autobusové zastávce.

Hotovostní půjčka Provident
Název Provident
Celý název Provident Financial s.r.o.
Popis Rychlá půjčka bez zbytečného papírování!
Základní parametry
Od 4000 Kč
Do 50000 Kč
RPSN 70,93 %
RPSN poznámka 70,93 % při době splatnosti 45 týdnů, 63,91 % při splatnosti 60 týdnů
Roční úrok 21 %
Splatnost úvěru
splatnost od 45 týdnů
splatnost do 60 týdnů
splácení 1x týdně
Předčasné splacení Provident má v případě předčasného splacení nárok na náhradu nutných a objektivně odůvodněných nákladů, které mu vznikly v přímé souvislosti s předčasným
splacením. Výše náhrady nákladů nesmí přesáhnout 1 % z předčasně splacené části celkové výše spotřebitelského úvěru, přesahuje-li doba mezi
předčasným splacením a sjednaným koncem spotřebitelského úvěru jeden rok. Není-li tato doba delší než jeden rok, nesmí výše náhrady nákladů přesáhnout
0,5 % z předčasně splacené části celkové výše spotřebitelského úvěru.
Kontakty
email zakaznickyservis@provident.cz
web www.provident.cz
Telefon 844 188 189
Adresa Provident Financial s.r.o., Olbrachtova 9/2006, 140 00 Praha 4
Info Provident Financial s.r.o., se sídlem v Praze 4, Olbrachtova 9/2006, PSČ: 140 00, IČ: 25621351, DIČ: CZ25621351. Společnost zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, v oddílu C, vložce 55523.
Jak získat peníze
Jaké doklady Potřebujete průkaz totožnosti, potvrzení o trvalém bydlišti a doklad o tom, že máte pravidelný příjem. Také vás můžeme požádat o potvrzení o sociálním pojištění.
Parametry půjčky
Nebankovní půjčka ano
Bez ručitele ano
Bez zajištění / bez zástavy ano
Půjčka na cokoliv ano
Peníze v hotovosti ano
Peníze na účet ne
Půjčka přes internet ano
Půjčka po telefonu ano
SMS půjčka ne
Půjčka bez poplatků ano
Půjčka bez úroků ne
Půjčka bez potvrzení o příjmu ne
Půjčka bez registru ano
Půjčka bez dokladů ne
Půjčka pro důchodce ne
Půjčka na sociální dávky ne
Tip na zajímavý článek:  Blesková půjčka až 5000 Kč ihned

Upozornění: Všechny informace a údaje na tomto webu pochází z veřejně dostupných zdrojů. Údaje o jednotlivých nebankovních úvěrech jsou průběžně aktualizovány. Provozovatel webu ale neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost těchto údajů. Pro přesné podmínky sjednání konkrétního finančního produktu je nutné kontaktovat příslušnou finanční společnost.

Další úvěry a půjčky

Půjčky bez doložení příjmu do 500 tis.

Úvěry 40 000 – 5 000 000 Kč. Sjednávejte online!

Pujcka do 50000 bez prijmu

Půjčka do 30 000 Kč na OP. Bez poplatků předem, bez registrů Vysoká schvalovatelnost

Půjčka bez registru a poplatku předem bez osobní schůzky

Schází vám 2.000 Kč do výplaty? Rychlá online půjčka na 21 dnů.

Nebankovní půjčky bez příjmu

Stačí jeden několik dokladů. A peníze jsou doma!

Tip pro vás: Podívejete se na Půjčky bez doložení příjmu. Také by vás mohla zajímat nabídka Kalkulačka porodné.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *