Jaké parametry by měly splňovat jisté půjčky?

Pokud si žádáme o půjčku, tak většinou chceme, abychom ji také dostali. V tomto směru to ne vždy musí být splněné přání. Pokud však nechceme riskovat odmítnutí, je třeba vyhledávat takzvané jisté půjčky. Jak je poznáme a na co si dát při jejich výběru pozor? Pojďte se společně s námi podívat na to, jak správnou jistou půjčku vybrat, a to s ohledem na to, jaké podmínky vlastně můžete splnit.

Zaměřte se na váš příjem

Většina poskytovatelů na našem trhu samozřejmě v rámci žádosti o půjčku vyžaduje nutnost doložení příjmu. A právě od něho se může odvíjet to, zda na peníze dosáhnete, nebo nikoliv. Pokud informaci o tom, jaký by měl být, nenarazíte, je třeba se na ni zeptat. Jedině tak máte jistotu v tom, že i pokud ho doložíte, peníze dostanete. Obecně platí, že menší nároky mají hlavně nebankovní společnosti, zatímco u bank je doložení příjmu o něco náročnější. Ukázkou může být třeba CitiBank, která uvádí na svém webu toto: „Domluvte si schůzku s naším obchodním zástupcem, který přijede na Vámi zvolené místo, vyplní s Vámi žádost a převezme od Vás požadované dokumenty. Požadavky na žadatele: minimální čistý měsíční příjem 12 000 Kč.

Mezi finanční produkty, které Citibank nabízí, patří i kreditní karty.

Získat jisté půjčky znamená také splnit podmínky

Důležité je samozřejmě zaměřit se i na další podmínky získání. Opět platí, že ty se mohou s ohledem na konkrétního poskytovatele, ale i typ půjčky lišit. Pokud však začneme těmi obecnými, potom platí, že pro získání peněz je nutné:

  • Trvalé bydliště na území ČR
  • Tuzemská národnost
  • Dva platné doklady totožnosti
Tip na zajímavý článek:  Peníze stále k dispozici

Jsou ale i mnohé další podmínky. V některých případech to může být třeba bezdlužnost, v dalších třeba nutnost mít ručitele, popřípadě dokonce nemovitost, kterou budete ručit.

Pozor: Pokud tedy chcete mít vysokou pravděpodobnost jisté půjčky, je třeba všechny požadavky důkladně projít a objektivně odškrtnout takové, které zaručeně splňujete.

Dobré je dát si pozor také na výpisy z registrů. Ačkoliv si nemusíte být vědomi toho, že byste se někdy opozdili se splátkou, přesto můžete v registrech figurovat. A jak je to možné? Jednoduše proto, že jste třeba pozdě zaplatili paušál, nebo doplatek za elektřinu. I to je ukázka toho, jak rázem na jisté půjčky nedosáhnete.

Co je nejjistější možnost?

Pokud nechcete riskovat a chcete mít ty největší jistoty, potom zkuste nebankovní mikropůjčky. U nich se hned za pár minut od podání žádosti dozvíte, zda na peníze máte, nebo nemáte nárok. Nejčastěji však schváleni budete. Dále doporučujeme také klasické nebankovní půjčky, jelikož i ty mezi jisté půjčky samozřejmě spadají. A to z toho důvodu, že jediným hlavním požadavkem je jenom doložení vašeho příjmu. Jakmile se tak stane, už nic nebrání v tom, aby bylo vše definitivně schváleno.

I to je pozitivum, které jde ruku v ruce s nebankovním segmentem. Naopak největším rizikem v oblasti schvalovatelnosti jsou samozřejmě banky.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *