Půjčky ihned: k čemu slouží registrační poplatky?

Potřebujete okamžitě půjčit větší či menší obnos finančních prostředků a nevíte, na koho se obrátit? Pokud vám nevyhoví v bance, budete s největší pravděpodobností mířit k nebankovní instituci. Zde je poměrně dost zajímavých finančních produktů, které mnohdy slibují peníze na účtu během několika mála hodin. U většiny společností je ovšem nutno zaslat registrační (ověřovací) poplatek, který činí zpravidla jednu korunu. K čemu je tento poplatek dobrý? A proč jej společnosti vyžadují? To a ještě mnohem více vám prozradíme na následujících řádcích.

Poplatek ověří váš bankovní účet

Ověřovací, chcete-li registrační poplatek, má z a cíl jediné – ověřit bankovní účet žadatele o půjčku. Jakmile totiž ze svého bankovního účtu společnosti jednu korunu zašlete, ta okamžitě ví, u jaké banky máte veden svůj běžný účet, na což reaguje odesláním peněz. Ověření spočívá v tom, že společnost si může být stoprocentně jistá tím, že účet je skutečně váš. Drtivá většina nebankovních společností má účty vedeny u více tuzemských bank. Proto na základě ověřovací platby odešle peníze ze stejné banky, jako je banka žadatele.

Za jak dlouho můžete mít své peníze na účtu u půjčky ihned?

Máte-li účet vedenu stejné banky, jako společnost, u níž si chcete peníze půjčit, pak po přijetí ověřovacího poplatku můžete peníze obdržet během několika minut či hodin. V případě, že se banka poskytovatele a žadatele neshodne, může převod trvat i několik dnů. I tak se ovšem jedná o poměrně rychlou finanční záchranu, jež vám zaručeně přijde vhod.

Tip na zajímavý článek:  Nejférovější nebankovní půjčka právě přichází
Půjčky ihned na účet
stevepb / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *