Pro koho jsou určeny půjčky bez registrů?

Ne každý žadatel o půjčku dnes spadá do té skupiny, kdy splní většinu podmínek, které s poskytnutím půjčky souvisí. Hlavně banky jsou v tomto směru poměrně náročné a tak je nutné hledat alternativy. A jednou z takových jsou určitě i půjčky bez registrů. Ty dnes nabízí segment mikropůjček a nutno říci, že je poměrně oblíbenou volbou nejenom pro problémové klienty.

Jaké půjčky bez registrů na trhu existují?

Pokud bychom si měli udělat přehled o tom, jaké možnosti dnes konkrétně existují, je třeba začít u segmentu mikropůjček. Ty jsou dnes vyřízeny jednoduše z pohodlí domova, často do několika minut. Nevýhodou jsou samozřejmě hlavně nižší částky, nebo také vyšší úrokové sazby.

Druhou variantou jsou klasické nebankovní půjčky. Ty už nabídnou sumy desetitisícové i stotisícové, a to na dobu i několika let. Ani zde není ve většině příkladů nahlíženo do registrů. Nejznámějšími variantami jsou poté poskytovatelé jako:

Poslední variantou jsou půjčky bez registrů, které jsou ručeny nemovitostí. Zde samozřejmě hraje roli hlavně to, zda máte pozemek, byt, dům, nebo jiný rekreační objekt s dostatečnou hodnotou.

Kdy jsou půjčky bez registrů výhodné?

Samozřejmě ve chvíli, kdy jste v daných konkrétních registrech přímo uvedeni. V takovém případě na ně totiž není kladen žádný důraz, a tedy není kladen ani důraz na to, proč jste se do nich vlastně konkrétně dostali. Jsou tedy vhodné ve chvíli, kdy jste problémovým klientem, a přesto potřebujete půjčit a hledáte společnost, u které vám předchozí komplikace projdou.

Tip na zajímavý článek:  Půjčky bez registru ihned

Stejně tak jsou vhodné i ve chvíli, kdy hledáte jednoduchost a rychlost. Je totiž jasné, že případným prověřováním v registrech, nebo nutným dodáváním výpisů se vše výrazným způsobem zdrží. Naopak bez nich není problém vyřízení do pár minut u mikropůjček a třeba do druhého dne u úvěru klasického.

V registrech může být každý z nás

Ačkoliv jsou registry často spojovány hlavně s problémovými klienty, kteří třeba nezaplatili několik splátek, určitě nejsou jedinými lidmi, kteří mohou v registrech figurovat. Pokud totiž budeme konkrétní, tak se do nich můžeme dostat i my. A to třeba tím, že pozdě zaplatíme za telefon, nebo třeba také tím, že se opozdíme s jinou platbou. Rázem nás společnost do registrů uvede. A daný zápis v něm může trvat opravdu poměrně dlouho, nejčastěji potom i v rozmezí let. Záleží samozřejmě na konkrétním typu.

Vezmeme-li ale ten nejznámější, v rámci kterého jsou půjčky bez registrů nejčastěji brané, je to Solus. Ten ale může uvádět informace pouze se souhlasem. A tak jak dokládá citace z právní poradny: „Evidence v registru dlužníků typu Solus je možná pouze se souhlasem subjektu osobních údajů.“ Pokud tedy souhlas neposkytneme, neměli bychom zde figurovat.

Jednou z takových jsou určitě i půjčky bez registrů
RabidSquirrel / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *