Výhody a nevýhody, se kterými přichází půjčka 5000 Kč

Ne vždy musíme při žádosti o půjčku přemýšlet o desetitisících, nebo dokonce milionech. Jsou totiž i situace, kdy nám může stačit mnohem méně. Ideálním příkladem takové situace je zcela určitě půjčka 5000 Kč. Tedy úvěrový produkt, který spadá do segmentu mikropůjček – čtěte více o této problematice. Pokud se na něho podíváme zblízka, může přinášet jak výhody, tak i nevýhody. Jsou někteří klienti, kteří ho hodnotí kladně, viz například: „Velmi oceňuju profesionalitu a ochotu Vašich lidí. Milí a ochotní pomoct, srozumitelně vysvětlit všechny otázky, které byly pro mě nejasné. Děkuji.“, stejně jako i ti, kteří negativně. Pojďme se proto podívat na to důležité.

Negativem je určitě menší částka

Tím hlavním negativem je právě menší částka, a to maximální suma 5 000 korun českých. V rámci toho tak musíme zapomenout na jakékoliv větší investice. Dané peníze se totiž hodí maximálně na řešení krátkodobého problému s výplatou či nečekaným výdajem. Na druhou stranu za tímto účelem také půjčka 5000 vznikla, a tak pokud potřebujete řešit právě proto, je určitě dobrou volbou.

Hledáte půjčku, kde vám půjčí bez ověření příjmu a bez registrů? Klikněte zde a dozvíte se více.

Půjčka 5000 nabídne velmi rychlé vyřízení

Pokud si o peníze požádáte, setkáte se hned s několika pozitivy, které se k této půjčce samozřejmě vážou. Mezi nejdůležitější pozitivum zcela určitě patří rychlost celého procesu. Zapomeňte na to, že byste snad na vyřízení čekali dlouhé dny, nebo snad hodiny. Zmíněná půjčka 5000 totiž může být vyřízena i do několika minut. A to vše proto, že není třeba dokládat příjem, není nahlíženo do registrů, a vše je vyřízeno výhradně online, bez nutnosti jakéhokoliv papírování a administrativy.

Tip na zajímavý článek:  Nebankovní půjčky snadno a rychle

Kratší doba splatnosti

Ačkoliv rychlost je obdivuhodná, může být problémem poměrně krátká doba splatnosti. Konkrétně se totiž pohybuje v rozmezí několika desítek dní, přičemž maximum bývá 30 – 45 kalendářních dní. Ačkoliv někteří poskytovatelé umožní prodloužení, je třeba dodat, že to je zpoplatněno, a tak je termín splatnosti určitě velkým rizikem. I když je tento typ půjčky na našem trhu několik let, nic se v tomto směru zatím nezměnilo.

Jak je to s úrokem?

K tomu se nemůžeme postavit ani pozitivně, ani negativně. Je sice třeba říci, že klasická půjčka 5000 je spojena s úrokem poměrně vysokým, a to až 30 procent za jeden kalendářní měsíc. Na druhou stranu dodat musíme také to, že většina poskytovatelů nabízí také možnost první půjčky zdarma, což znamená, že vrátíte přesně tolik, kolik si půjčíte. Je to tedy nejvýhodnější úvěrový produkt na trhu. Objektivně tedy doporučujeme hlavně druhou možnost, protože je výhodnější.

A abychom nezapomněli na další vlastnosti, hlavně potom na ty pozitivní, pro které může být půjčka 5000 dobrou volbou, je třeba si je také zmínit. Jedná se hlavně o možnost:

  • Využít peníze na cokoliv
  • Požádat si online či formou SMS
  • Mít peníze v hotovosti, ale i bezhotovostně
Tip na zajímavý článek:  Proč je mezi lidmi Via SMS půjčka tak oblíbená?
Půjčka 5000 Kč je tu pro vás
geralt / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.