Čím jsou charakteristické půjčky do výplaty?

Aktuální situace na pracovním trhu rozhodně není nijak růžová. Výplaty jsou menší a menší, což samozřejmě vede k tomu, že lidí s penězi málokdy vyjdou. Poté stačí třeba nedoplatek vody či elektřiny, opožděně odeslaná mzda, nebo nečekaný výdaj. Jak se vypořádávají české domácnosti se změnou nájemného se přečtěte v zajímavém článku.

A to vše souvisí s tím, že lidé mají problém. Půjčit si peníze mohou u svých známých, ale mnohem více volí půjčky do výplaty. Paradoxně je to rychlejší, jednodušší a často i výhodnější možnost. Řada společností totiž dnes nabídne možnost první půjčky zdarma, a tak vrátíte tolik, kolik si půjčíte. Pojďme se ale na tento produkt podívat ještě o něco blíže.

Kolik peněz nám půjčky do výplaty nabídnout?

Zde nelze být stoprocentně konkrétní, jelikož rozptyl společností je opravdu velký. Základ ale bývá takový, že sumy startují na částce 500 – 1 000 Kč. Z nich se lze dostat na několik tisíc, až k hranici 10 000 korun českých, která bývá u většiny standardním maximem. Jsou ale poskytovatelé jako Zaplo či CreditON, kteří jdou ještě dále. První jmenovaná na sumu 12 500kč a druhá na 20 000 Kč.

I přes takto velké sumy zůstává termín splatnosti stejný – začíná na několika dnech a končí na jednom měsíci. Zde je výjimkou Ferratum, která uvádí: „Splatnost půjčky je 7 – 45 dní. Záleží na vás, kterou variantu při žádosti zvolíte. V případě problému s termínem splatnosti si půjčku prodloužíte.“

Tip na zajímavý článek:  Rychlá půjčka přes SMS

Ono prodloužení poté spočívá v tom, že pokud nejste schopni splnit konkrétní termín, můžete požádat o to, aby byl prodloužen. Zde však důrazně doporučujeme být na pozoru, a to z důvodu, že může být účtován poplatek.

Půjčky do výplaty
blickpixel / Pixabay

Jaké podmínky půjčky do výplaty mají?

Dalším důležitým sdělením je to, jaké vlastně mají půjčky do výplaty podmínky samotného schválení, ale také získání. V tomto ohledu je půjčka oblíbená hlavně proto, že si o ní mohou požádat téměř všichni lidé, bez ohledu na práci, či aktuální stav. Příkladem jsou:

  • Zaměstnanci a podnikatelé
  • Lidé bez práce
  • Studenti
  • Ženy na mateřské dovolené
  • Důchodci

Základem je totiž pouze povinnost splnit potřebnou věkovou hranici a také mít tuzemské státní občanství. Čeho se poté není třeba bát, to je jak nahlížení do bankovních nebo nebankovních registrů, tak i případné dokládání příjmu. I díky tomu může být vyřízení natolik rychlé.

Vyplatí se? Ne vždy!

Pokud půjdete cestou společností, které nabízejí první půjčku zdarma, rozhodně se vyplatí. Pokud však půjdete cestou klasickou, dejte si pozor na úroky. Můžete platit i 3 000Kč měsíčně, stejně jako po pár měsících zaplatit třeba i sto procent celé částky, jakou máme půjčenou. To rozhodně znak výhodné půjčky není. Na druhou stranu se může stát úvěr jediným východiskem ve chvíli, kdy skutečně potřebujeme půjčit peníze a jiná možnost už zkrátka není. Přesto je třeba myslet na to, zda budeme mít z čeho peníze vrátit a zaplatit úroky.

Tip na zajímavý článek:  Proč jsou půjčky SMS tak oblíbené?

[browser-shot url=”http://www.ferratum.co/” width=”500″ height=”300″ href=”http://www.ferratum.co/” alt=”Půjčka Ferratum” target=”_blank” rel=”nofollow”]Půjčka Ferratum[/browser-shot]

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *