Jak najít ty nejvýhodnější konsolidace půjček?

Ve světě úvěrových produktů by mělo být naším cílem především nalezení toho nejvýhodnějšího produktu, který vůbec existuje. Dokonalým příkladem mohou být v tomto směru i nejvýhodnější konsolidace půjček. Pokud máte několik půjček a chcete je sloučit, pojďme se společně podívat na to, na co bychom měli v první řadě hledět, pokud se nechceme nachytat.

Výsledný úrok je to nejdůležitější

Pamatujte, že samotná konsolidace je vlastně vytvořením nového úvěrového produktu. A ten se neobejde bez úroku. A co to pro vás znamená? Samozřejmě informaci o tom, že ho musíte sledovat. V první řadě je třeba zaměřit se na to, zda je skutečně nižší, než aktuální úrokové sazby na vašich několika půjčkách. Abyste je nemuseli přepočítávat, pomůžete si výslednou částkou. Pokud je konsolidovaný úvěr nižší než součet vašich aktuálních, jdete správnou cestou.

Samozřejmě ta nejvýhodnější konsolidace půjček vás logicky čeká v bankovním segmentu, jelikož právě ten je vyhlášený tím, že své úrokové sazby drží skutečně na naprostých minimech. Proto je dobré jít právě tam. A pokud bychom měli doporučit banku, je jí určitě Airbank, a to pro parametry svého sloučení. Uvádí totiž: „Máte už někde jinde půjčku a měsíční splátky vám připadají moc vysoké? Od víkendu si ji můžete úplně jednoduše převést k nám. Budete platit nejen méně, ale i kratší dobu. Celkově můžete ušetřit spoustu peněz, stačí jen splácet včas

Tip na zajímavý článek:  Půjčka 15 000 Kč s přeplatkem pouhých 1 275 Kč

Hleďte také na podmínky získání

I ty je důležitá sledovat, jelikož nejvýhodnější konsolidace půjček nemusí být pojena nutně jenom s úrokovými sazbami. Ideálním příkladem může být právě banka, která má sice nízký úrok, ale naopak náročné podmínky získání. Musíte být klientem s dostatečně velkým příjmem, bez záznamů v registru a dobrou bonitou. A to v dnešní době ne vždy každý člověk splní. Na druhou stranu je zde východisko, a to nebankovní společnosti. I ty dnes konsolidaci také nabízejí. Jedním z příkladů může být třeba poskytovatel HomeCredit, se kterým v tomto segmentu určitě chybu neuděláte.

Nejvýhodnější konsolidace půjček by měla nabídnout sloučení všech úvěrů

Důležité by mělo být také sledování toho, co vše je možné sloučit. Primárně to jsou úvěry, a to jak bankovní, tak i nebankovní. Stejně tak by měly jít sloučit ale i dluhy na kreditních kartách, stejně jako kontokorenty, popřípadě i hotovostní, nebo bezhotovostní půjčky. Čím více, tím samozřejmě lépe, jelikož jedině tak budete moci do nového úvěru zahrnout skutečně vše. Hleďte také na výše jednotlivých částek, jelikož jedině tak bude daná podmínka splněna stoprocentně. A co je k samotnému vyřízení třeba? Primárně toto:

  • Vyplnění prvotní žádosti o konsolidaci
  • Dodání potřebných smluv o úvěrech
  • Dodání informací o vás samotných
  • Potvrzení a využití předložené nabídky
Tip na zajímavý článek:  Kouzelná půjčka
Sloučení půjček je mnohdy poslední volbou
PublicDomainPictures / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *