Jsou půjčky pro klienty výhodnější, než půjčky pro prvožadatele?

V rámci segmentu půjček se můžeme setkat s celou řadou možností, které nám nabídnou širokou škálu úvěrů, kam patří třeba:

Otázka, na kterou se chceme podívat, je celková výhodnost, pokud jsme ověřeným klientem. Postupně si tedy zmapujeme možnosti a podíváme se na to, co by pro nás bylo nejlepší, pokud půjčky pro klienty s ověřenou historií poptáváme. Jdeme na to.

Půjčky pro klienty v segmentu mikropůjček

Ten určitě není třeba dlouze představovat, jelikož v této oblasti jsou desítky poskytovatelů, kteří mají za cíl jediné. Nabídnou částky v řádech tisíců až desetitisíců, na splatnost okolo jednoho měsíce. Pokud si žádáme poprvé, velmi často je částka omezena, a to třeba pouze na několik tisíc. Pokud si žádáme opakovaně, již je nám limit zvětšen, třeba i na desítky tisíc korun. Z toho tedy vyplývá jasná výhoda, že půjčovat si u stále stejné společnosti se s ohledem na tento aspekt vyplatí.

Další ukázku výhodnosti přináší Ferratum a její možnost spotřebitelského úvěru. V rámci něho tato společnost uvádí toto: „Opakovaní zákazníci Ferratum Bank mají možnost získat spotřebitelskou půjčku s dobou splatnosti až 7 měsíců. Pro podání žádosti se přihlaste do svého účtu.

Tip na zajímavý článek:  Půjčka Creditsor - na co všechno může být využita?

Půjčky pro klienty i od bank

I v bance můžeme jako stávající klienti čekat řadu výhod, které jsou spojeny s tím, že nás banka takzvaně zná. Jednou z těch nejvyužívanějších výhod je to, že nemusíme dokládat příjem, jelikož pokud nám chodí na účet, vidí vše klientský pracovník přímo ve svém systému. To nám samozřejmě usnadní i celkovou administrativu spojenou s tím, že bychom museli řadu věcí vyřizovat u našeho zaměstnavatele.

Příjem ale určitě není jedinou výhodou, jelikož banka vidí i naše výdaje a tak jasně pozná, jak jsme na tom z hlediska naší bonity. Poslední pozitivum je spojené s tím, že mnoho bank v rámci našeho internetového bankovnictví nabídne i možnost předschváleného úvěru. V rámci něho tak stačí danou žádost i online potvrdit a rázem jsou peníze naše, a to bez jakéhokoliv potvrzování.

Jsou i nevýhody?

Samozřejmě že ano, a v obou případech to může být naše historie. Banka, i daná nebankovní společnost má určitě ve svých interních záznamech zavedeny naše případné prohřešky a tak ty mohou být důvodem pro to, že je nám poskytnutí úvěru odmítnuto.

Na druhou stranu musíme říci, že tato situace není příliš častá, a to buď proto, že málokdo si opakovaně žádá tam, kde měl problém, ale také proto, že pokud už problémy máme, může se na to přijít i jinde, třeba v rámci případné kontroly bankovních, nebo také nebankovních registrů. I ty některé banky, ale i nebankovní společnosti procházejí. Logicky poté zbytou pouze klasické mikropůjčky s podmínkami benevolentními a jednoduchými.

Tip na zajímavý článek:  Kdy vám přijde vhod SIM půjčka?
Půjčky pro klienty
adnowak / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *