Cents Coins Euros Loose Change  - moritz320 / Pixabay

Poradíme vám, kdy si vzít výhodný neúčelový úvěr

Potřebujete financovat některé ze svých přání nebo záměrů a nemáte dostatek peněz? Rádi byste si půjčili, ale nevíte, jakou výši prostředků budete přesně potřebovat? A dopředu je Vám jasné, že ke všem pořízeným věcem nebudete mít fakturu nebo doklad (koupíte například od kamaráda nebo přes inzerát)? Pak Vám může pomoci neúčelový úvěr, u kterého nemusíte poskytovateli půjčky ani sdělovat ani dokladovat, k čemu poskytnuté prostředky použijete a co jste za ně nakoupili.

Vyřízení neúčelového úvěru je jednoduché

K vyřízení neúčelového úvěru potřebujete především doklady totožnosti, doklad o trvalém bydlišti, u vyšších částek potvrzení o příjmech. Pokud přinesete všechny požadované doklady, můžete si úvěr sjednat již na první schůzce v bance nebo nebankovní společnosti. Jednoduchá je i online žádost, ovšem i zde budete muset požadované doklady dodat.

Tip pro čtenáře: Našli jsme výhodnou půjčku se zástavou nemovitosti.

Za neúčelový úvěr zaplatíte více

Úvěr bez uvedení účelu je určen k nákupu zcela podle vlastní úvahy. Banka ani finanční společnost se nebude ptát, co si za půjčené peníze zakoupíte. Peníze dostanete v hotovosti nebo na účet a můžete s nimi libovolně disponovat. I tento úvěr patří k úvěrům se zvýšeným rizikem.

Money Cash Coins Payment Debt - AlexBarcley / Pixabay
AlexBarcley / Pixabay

Jeho poskytnutí není zajištěno nákupem věci nebo nemovitosti, kterými by klient mohl ručit, když přestane splácet. Za možnost využít peníze zcela podle své úvahy zaplatíte vyšší úroky, přesto se jedná o velmi využívanou půjčku – možnost neomezeného disponování s penězi je velice přitažlivá.

Tip na zajímavý článek:  Kdo může žádat o půjčky Topfinanc?

Neúčelový úvěr je i americká hypotéka

Zvláštní formou neúčelového úvěru je americká hypotéka. Díky ní získá klient velký objem prostředků na delší dobu. Tím se sníží měsíční splátky. Je však nutné ručení nemovitostí, pokud klient nebude platit, může o tuto nemovitost přijít. Poplatky za vyřízení jsou zde vyšší než u klasické hypotéky, stejně tak poplatky za vedení účtu. Půjčit si můžete většinou do 60 procent hodnoty nemovitosti, ke které bude zřízeno zástavní právo, a splácet je možno až 20 let.

Euro Coins Coins Currency Money - moritz320 / Pixabay
Poradíme vám, kdy si vzít výhodný neúčelový úvěr

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *