Jaká pozitiva přinese Airbank přihlášení na účet?

Že mají banky internetové bankovnictví, to není v současné době rozhodně nic neobvyklého a ojedinělého. Právě naopak. Služby a funkce, které jsou v rámci internetbankingu poskytovány, však mohou být různé. A my se aktuálně podíváme na to, co vám jako klientům může nabídnout Airbank přihlášení na účet. Tedy přihlášení do internetového bankovnictví, které může využívat každý z klientů. Důležité je u této možnosti také vědět, že několik funkcí se může lišit s ohledem na to, zda máte účet klasický, nebo spořicí.

Co přinese Airbank přihlášení na účet spořící

Pokud začneme spořícím účtem, je samozřejmě třeba zaměřit se na ty nejzajímavější funkce, která má. Základní možnosti, jako je sledování přehledů, nebo realizace plateb proto vynecháme a půjdeme hned k tomu nejzajímavějšímu. Tím je určitě systém takzvaných virtuálních obálek. Jelikož spořicí účet je určený právě ke shromažďování vašich peněz, je možné si vytvořit až 10 různých virtuálních obálek, do kterých budete peníze jednoduše třídit. Ty si můžete i libovolně pojmenovat. Mezi nejčastější možnosti potom patří:

  • Spoření na auto
  • Spoření na dovolenou (vyberte si zde)
  • Spoření na vybavení bytu

Tím ale možnosti, jaké vám Airbank přihlášení na účet v rámci spořicího účtu nabídne, rozhodně nekončí. Dalším pozitivem je možnost zobrazení přehledného sloupcového grafu. Ten zohledňuje právě výše úrokových sazeb, které se právě vašich peněz týkají. Jednoduše tak zjistíte, kdy se úročilo nejvíce. Třetí zajímavou funkcí je i graf vašeho zůstatku, kdy můžete snadno vidět, kolik peněz aktuálně máte, stejně jako vidíte hlavně to, jakým směrem se vše vyvíjí.

Tip na zajímavý článek:  Banka 0600! Víte co to znamená?

Co nabídne internetbanking u běžného účtu?

Ani zde rozhodně nebudete ochuzeni o několik zajímavých a inovativních funkcí. Začneme-li první nejvyužívanější, je to třeba možnost nastavit si SMS notifikace. O těch samotná banka píše: „Nastavte si upozorňování pomocí SMS zpráv a mějte přehled o všem, co se na vašem účtu šustne.“ Těmi však možnosti nekončí, protože pokud vlastníte několik bankovních účtů, rozhodně oceníte to, že mezi nimi budete moci jednoduše přepínat a mít tak dokonalý přehled o tom, co se na každém z nich děje. Navíc se soupisem plateb, jako jsou ty nezpracované, platby ve zpracování, stejně jako platby plánované, nebo nevyřízené.

Mezi další zajímavou funkci patří i možnost libovolně si nastavit vaši domovskou stránku daného bankovnictví. Můžete tak mít hned po přihlášení na očích to, co potřebujete a mít tak k dispozici i to, co nejčastěji využíváte. Příkladem může být třeba i snadný převod peněz mezi vašimi vlastními účty. Zde nemusíte zadávat žádné složité příkazy, jelikož konkrétní platby jenom přesunete tažením myši.

To se hodí třeba ve chvíli, kdy chcete z běžného přesunout část peněz na spořicí.

Ideální pro každého

Výše jsme jasně charakterizovali všechny zajímavé funkce, které dané internetové bankovnictví má a proč je dobré ho používat. A jelikož jsme ho sami otestovali, stejně jako klienti banky, i my ho doporučujeme každému, kdo hledá jednoduchou hlavně efektivní správu svých finančních prostředků.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *